Srebro Babenki, Marlin czwarty w drużynie

Udany koniec sezonu notują reprezentanci mławskiego Marlina. Danill Babenko wywalczył srebro na imprezie rozegranej w Warszawie. Natomiast zawodnicy urodzeni w latach 2012-2013 pokazali się z dobrej strony na ogólnopolskiej drużynowej imprezie w Wyszkowie.

W stolicy walczono w ramach międzywojewódzkich drużynowych mistrzostw 12-latków. Danill miał szansę na podwójną zdobycz medalową. Ostatecznie przebił się na podium raz. Na 100 metrów stylem klasycznym sięgnął po srebro. Przegrał jedynie z Kacprem Polkowskim-Pniewskim z BUKS Warszawa. Przy okazji pobił o blisko dwie sekundy rekord życiowy.

Także na 200 metrów stylem klasycznym podopieczny Tomasza Szczepańskiego pobił „życiówkę”. Jednak wynik 3.00.64 wystarczył do zdobycia czwartej lokaty.

Zacznie liczniejsza okazała się nasza ekipa w Wyszkowie. Marlin wystawił do boju 13-osobowy skład. W sumie nasz zespół zdobył 5281 punktów, co pozwoliło w ostatecznym rozrachunku zająć czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W startach indywidualnych najbliżej podium ocierali się Nadia Florczak i Aleksander Rudziński. Uplasowali się w swoich wyścigach zgodnie na piątych pozycjach (odpowiednio 100 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem dowolnym).

Inni nasi zawodnicy walczyli dzielnie i dorzucili swoją cegiełkę do dobrego wyniku drużyny. Na starcie zawodów stanęli: Karol Czaplicki, Adam Jasiński, Aleksandra Jaworska, Maria Komorowska, Oskar Kowalski, Mateusz Krystkiewicz, Natalia Lee, Marcel Rudziński, Amelia Szemplińska, Pola Szczepkowska oraz Marcel Wołowski. Mławianie pobili w sumie aż trzynaście rekordów życiowych.