Na przełomie sierpnia i września rozpoczną się testy. Budowa ma zakończyć się w listopadzie. Zaraz potem odbiory techniczne i pierwsze pociągi z pasażerami.
Trwają prace wykończeniowe na trzech ostatnich, północnych stacjach, drugiej linii warszawskiego metra.
Jak mówi rzecznik wykonawcy, Bartosz Sawicki, wszystkie najpoważniejsze roboty są już zakończone.
– Jest to dosyć mocno zaawansowany obiekt. Całe konstrukcje, oczywiście to dla przypomnienia historycznie, całe konstrukcje zostały już dawno wykonane w ubiegłym roku. W maju zakończyliśmy drążenie tuneli dla całego odcinka. jeżeli chodzi o architekturę, posadzki są już w ponad 90 proc. wykonane. Kończymy w tym momencie instalację. Są podsufity na dole, są też ściany zatorowe, które też już są montowane – opowiada.
Będzie stacja postojowa na Bemowie
Na Bemowie powstanie także druga po Kabatach stacja postojowa metra. Jej uruchomienie nie jest jednak konieczne, by pociągi rozpoczęły kursowanie na nowe stacje na Bemowie. Rzeczniczka spółki Anna Bartoń powiedziała, iż w tej chwili jeszcze nie można powiedzieć o konkretnym terminie zakończenia prac na stacji technicznej.
– Jest to 30 hektarów terenu, jest to kilkanaście obiektów kubaturowych, jest to 20 kilometrów torowiska na samej stacji techniczno-postojowej. Te wszystkie elementy należy sprawdzić, skontrolować, sprawdzić poprawność ich wykonania pomiędzy dokumentacją a wykonaniem, sprawdzić funkcjonowanie i połączenie z istniejącym odcinkiem – zaznaczyła.
M2 zostanie wydłużona do Ursusa
Wedle wcześniejszych planów linia metra M2 miała się kończyć na Bemowie. Jednak samorząd podjął decyzję o wydłużeniu trasy do dzielnicy Ursus. Sekretarz miasta Maciej Fijałkowski powiedział, iż realizowane są prace projektowe.
– Czyli wydłużenie o trzy stacje do Ursusa Niedźwiadka. Czyli to jest mniej więcej kolejne stacje, które są przy Połczyńskiej, Ursus Północny, teren fabryki Ursus i potem Ursus Niedźwiadek. To nam da bardzo fajną linię, która dodatkowo jeszcze połączy dwa węzły kolejowe, czyli właśnie Ursus Niedźwiadek i Ursus Północny. I w ten sposób to metro, wierzymy, iż też będzie dużo bardziej funkcjonalne – podkreślił.
Jak informuje stołeczny ratusz, realizowane są także prace nad projektami budowy trzeciej i czwartej linii metra w Warszawie.

2 godzin temu









