Stal ponownie lepsza od Kuźni w derbach Stalowej Woli

Bartłomiej Malecki poprowadził kadetów Stali Stalowa Wola do wysokiego zwycięstwa nad CSM Kuźnia Stalowa Wola w rozgrywkach ligi podkarpackiej U15.

Silny skrzydłowy Stali nie tylko zdobył największą ilość punktów, ale zaliczył także wiele asyst i zbiórek. Zespół trenera Roberta Grzyba pokonał „kowali” w ich hali różnicą 55 punktów.
Gospodarze tylko raz byli na prowadzeniu. W 2. minucie, po „trójce” Filipa Pawusiaka, wygrywali 5:2. Stal bardzo gwałtownie odrobiła straty i objęła prowadzenie, którego nie oddała do syreny kończącej mecz. Drugą i trzecią kwartę „zielono-czarni” wygrywali różnicą 20 punktów.
Było to drugie w tym miesiącu zwycięstwo Stali w derbach z Kuźnią. 2 lutego w tej samej hali przy ul. Wojska Polskiego triumfowali młodzicy, wygrywając mecz w rozgrywkach U13. Także ten zespół prowadzi trener Robert Grzyb.

CSM KUŹNIA – STAL 30:85 (11:18, 4:24, 7:27, 8:16)
KUŹNIA: Pawusiak 11, Karwas 8, Faraś 3, Drzewi 2, Rogała 2, Turek 2, E.Wyka 2, Szeliga, F.Wyka, Pomarenko, Korpal.
STAL: Malecki 28, Bełzak 17, Frankiewicz 11, Bednarz 6, Zając 6, W.Zakrzewski 6, Węgliński 4, Karol Kędra 4, Błyskal 3, Mucha, Ł.Zakrzewski, Wołoszyn.