Stal rozgromiła Start i Sokoła, i przegrała po dogrywce z Wierzawicami

8 miesięcy temu

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia po spotkaniu Resanu AZS Politechniki Rzeszowskiej ze Stalą Stalowa Wola dowiemy się komu przypadnie tytuł najlepszej drużyny Podkarpacia w okresie 2023/24 w kategorii kadetów.

My wierzymy gorąco, iż „złoto” przypadnie i iż z pierwszego miejsca do kolejnej fazy rozgrywek o mistrzostwo Polski awansuje nasza drużyna. W przedostatniej kolejce koszykarze trenera Roberta Grzyba – używając bokserskiej terminologii – „znokautowali” na wyjeździe Sokoła Łańcut. Stal zagrała świetnie defensywie, o czym najlepiej świadczą wyniki, jakimi kończyły się poszczególne kwarty, a w konsekwencji cały mecz.
Bardzo dobrze radzi sobie Stal, natomiast niezbyt miło będą wspominać ten sezon kadeci CSM Kuźnia, którzy wygrali co prawda rewanżowe spotkanie z Wisłoką Dębica, ale nie odrobili strat z pierwszego meczu i przegrali rywalizację o 9. miejsce.
Bardzo dobry występ zanotowali ostatnio także juniorzy Stali w inauguracyjnej kolejce drugiego etapu rozgrywek U 17. Drużyna trenera Rafała Partyki nie dała żadnych szans wiceliderowi Startowi Lublin. Wygrała różnicą 33 punktami. Gdyby stalowcy nie zastosowali taryfy ulgowej dla rywali, to wygrana byłaby z całą pewnością jeszcze bardziej okazała.
Dzisiaj (czwartek, 25 stycznia) czeka Stal na wyjeździe kolejna w rozgrywkach U 17 batalia z reprezentantem Lublina, z Lublinianką.
Grały także „Stalówki”, które w rozgrywkach do lat 15 podejmowały drużynę z Wierzawic. W pierwszym spotkaniu górą była Stal, wygrywając na parkiecie rywalek 52:36, więc nikt chyba nie zakładał, iż tym razem to wierzawiczanki mogą zainkasować komplet punktów. A tak się stało. Sekundę przed końcem podstawowego czasu gry, przy prowadzeniu Stali 40:38,
na rozpaczliwą próbę ratowania wyniku zdecydowała się Gabriela Borkowska, która oddała rzut „za trzy” z około 10 metrów. Doskoczyła do niej jedna z naszych zawodniczek i sędzia uznał, iż sfaulowała najskuteczniejszą koszykarkę z Wierzawic i ta stanęła na linii rzutów wolnych. Pierwsza próba była nieudana, dwie następne celne i trzeba było zarządzić dogrywkę. Dodatkowe minuty należały do przyjezdnych.
Kobiety
U 15
STAL – WIERZAWICE 42:44 (13:11, 8:12, 9:9, 10:8, dogr. 2:4)
STAL: Schiano 20, Urban 17, Kurzelewska 3, Małek 2, Sokal, Jaworska, Kotwica,Krokos, Wołoszyn.
Dla Wierzawic najwięcej Krzyżak 17, Borkowska 14, Pyc 6.
Mężczyźni
U 17
II etap, o miejsca 1-6
STAL – START 99:66 (28:13, 25:14, 22:15, 24:24)
STAL: Kacper Kędra 38 (7×3), Baran 20 (1×3), Malecki 11, Bełzak 9 (2×3), Zając 7, Rojek 6, Stańczyk 4, Malynovskyi 4, Karol Kędra, Błyskal, Frankiewicz.
Dla Startu najwięcej Proń 21, Piwko 19, Bartkowicz 11.
W pozostałych meczach 15. kolejki: Pempa Resovia – Lublinianka 86:67, Kadet Biała Podlaska – Niedźwiadki Przemyśl 54:94
U 15
II etap, o miejsca 1-4
SOKÓŁ – STAL 25:70 (5:21, 7:12, 7:23, 6:14)
STAL: Frankiewicz 14 (2×3), Malecki 14, Drzewi 12, Malynovskyi 10, Karol Kędra 10, Obuchowski 4, Borek 4, Jargieło 2, Domański, Skuciński, Błyskal, Gplas.
Dla Sokoła najwięcej Wiśniowski 5, Świętoniowski 4, Zareba 4.
W innym meczu: Wilki Rzeszów – Resan AZS Politechniki Rzeszowskiej 62:83.
O 9. miejsce:
CSM KUŹNIA – WISŁOKA 51:49 (13:15, 13:13, 13:10, 12:11)
KUŹNIA: Szeliga 14, Pomarenko 13 (2×3), Wilczak 8 (2×3), Wilk 6, Wyka 3 (1×3), Pachla 3, Otto 2, Siudzik 2, Maślanka, Owanek, Spilarewicz, Woźny.
Dla Wisłoki najwięcej Dubiel 19, Zołotar 11, Pietruszyński 9 (1×3).
W pierwszym meczu Wisłoka – CSM Kuźnia 84:58