Stal wicemistrzem Polski

rc.fm 1 miesiąc temu

Stal Ostrów Wielkopolski wicemistrzem Polski w koszykówce 3x3. W rozegranym w weekend w Katowicach turnieju finałowym Mistrzostw Polski zespól trenera Vadima Czeczuro wywalczył srebrne medale.

W Katowicach zagrało 16 najlepszych drużyn w Polsce, wyłonionych w kwalifikacjach. Stal trafiła do grupy D, którą wygrała z kompletem trzech zwycięstw, pokonując m.in. wicemistrzów Polski Legię Lotto 3x3 21:15. Zespół trenera Vadima Czeczuro wystąpił w następującym składzie: Mike Hicks, Marcin Zarzeczny, DeAnte Barnes i Piotr Karpacz. W ćwierćfinale Stal pokonała obrońcę mistrzowskiego tytułu Isetia SK Store 15:13. W półfinale wygrała z Anwilem Włocławek 21:14 i zameldowała w wielkim finale. W nim zmierzyła się z zespołem Lotto 3x3, w którym występował m.in. Przemysław Zamojski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. To właśnie reprezentant Polski w kluczowych momentach trafił dwa razy z dystansu i jego zespół pokonał Stal 21:16. Srebrny medal Mistrzostw Polski to i tak wielki sukces ostrowskiej drużyny, która w tej odmianie koszykówki wywalczyła pierwszy seniorski medal w historii. Dodajmy, iż przed rokiem młodzi ostrowscy koszykarze wicemistrzostwo Polski zdobyli w kategorii do lat 17.

Na fot.: Drużyna Stali Ostrów w koszykówce 3x3