Stalowa Wola, klasa O. Wicelider pokonał lidera, uczeń ograł nauczyciela

Po dwóch trafieniach Sebastiana Strózika i jednym Mateusza Koguta, rezerwy Stali Stalowa Wola pokonały lidera, Stal Gorzyce. Przy dwóch golach dla gospodarzy współudział miał debiutujący w stalowowolskiej drużynie, Argentyńczyk Camillo Villarreal.

Pierwszą bramką zdobył Strózik uderzeniem z głowy, drugą płaskim strzałem zza linii pola karnego. Kogut huknął mocno z boku pola karnego. W 89. minucie, po prostopadłym podaniu od Gustavo, na czystej pozycji znalazł się Adrian Golik i nie zmarnował okazji na zdobycie honorowej bramki.
Po meczu pierwszy pogratulował zwycięstwa trenerowi Stali II, Przemysławowi Stelmachowi jego nauczyciel ze szkoły średniej i trener klubowy w Stali Stalowa Wola, aktualnie szkoleniowiec Stali Gorzyce, Paweł Wtorek. W ten weekend „biało-niebiescy” z Gorzyc pauzują, a druga Stal pojedzie w niedzielę (29 września) do Kłyżowa.
Dużo działo się w Zdziarach. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 0:1. Wyrównali w 76. minucie, po dobrze wyegzekwowanym rzucie karnym przez Kamila Kobylarza. I ruszyli na Tanew pełną parą! Opłaciło się. W drugiej minucie doliczonego czasu gry objęli prowadzenie po strzale Artura Łuczaka, a tuż przed końcem – spotkanie zostało przedłużone o ponad 10 minut – trzecią bramkę zdobył Piotr Jarosz. Dużo pracy miał w tym meczu sędzia. Gospodarzy ukarał 6 żółtymi kartkami, gości czterema.
Niezwykłym wyczynem, choćby zważywszy na szczebel rozgrywkowy, wykazał się napastnik drugiej Siarki, Paweł Mróz. Sanowi Kłyżów strzelił 6 goli, wszystkie do przerwy.

STAL II STALOWA WOLA – STAL GORZYCE 3:1 (1:0)
1-0 Strózik (28), 2-0 Kogut (61), 3-0 Strózik (76), 3-1 Golik (89)
SSW: Stanny – Książek, Wawszczyk, Żółtek (70 Czubat), Freilich, Fedejko ( 82 Cholewa), Kościelniak, Sławek (62 Marchut), Kogut, Matyka (58 Villarreal)- Strózik (89 Samulak).
SG: Zygmunt – Bernaś (65 Golik), Winiarski, Przepiórka (80 Ivankov), Marut, Gustavo, Horajecki, Różański, Machowski (65 Golik) Lohan, Młynarczyk.
Sędziował Oskar Jakubowski (Nowa Dęba). Żółte kartki: Książek – Gustavo.

LZS ZDZIARY – TANEW WÓLKA TANEWSKA 3:1 (0:1)
0-1 Kotula (32), 1-1 Kobylarz (76 – karny), 2-1 Łuczak (90+2), 3-1 Jarosz (90+10)
ZDZIARY: Płoskoń – Jandziński, Naslyan (46 Siudak), Madej (69 Jarosz), Wiatr (63 Pawłowski), Cichoń (83 Cieśla), Cupak, Błajda (46 Kobylarz), Wojas, Łuczak, Sobiło (90+6 Maślach).
TANEW: Pałka – Wołoszyn (56 Ciosmak), Małek (75 Pacyna), K.Kokoszka, Dul, Wójcik, D.Kokoszka (70 Maziarz), Garbacz (90+3 Chmielowiec), Kotuła (62 Mścisz).
Sędziował Jakub Krawiec (Skopanie). Żółte kartki: Cichoń, Jandziński, Łuczak, Kobylarz, Pawłowski, Jarosz – K.Kokoszka, Małek, Pieróg, Pacyna

W pozostałych meczach 8. kolejki: ŁKS Łowisko – Pogoń Leżajsk 1:0 (1:0), Leja (37), Siarka II – San Kłyżów 8:0 (7:0), Mróz (12, 17, 21, 31, 38, 42), Jodłowski (32), Marszalik (54), Stal ND – Sparta 1:1 (1:0), Stypa (3) – P.Kusy (80), LKS Brzyska Wola – Transdźwig Stale 2:2 (1:0), Wrona (7), Hacia (63) – Rzepiela (55), Marek (83-karny), Olimpia Pysznica – Słowianin Grębów 0:3 (0:1), Nieradka (17, 82, 90+4), pauzował Jeziorak Chwałowice.

Najlepsi strzelcy: 16 – Mróz (Siarka II), 9 – Kogut (Stal II), 8 – Lohan (Stal G.), Maliarenko (Pogoń), Nieradka (Słowianin), Wach (Łowisko).
9. kolejka, 28 września: San – Stal II (16), Pogoń – Siarka II (16), 29 września: Słowianin – Brzyska Wola (13), Sparta – Zdziary (15), Jeziorak – Stal ND (16), Tanew – Olimpia (16), Transdźwig – Łowisko (16), pauzuje Stal Gorzyce.