Start II Lublin ulega UKS Trójce Żyrardów w inauguracyjnym meczu

4 godzin temu

Start II Lublin rozpoczął sezon w rozgrywkach grupy B II ligi koszykówki mężczyzn. W pierwszym meczu, podopieczni trenera Łukasza Jagody zmierzyli się z UKS Trójką Żyrardów, niestety przegrywając 46:75. Choć spotkanie rozpoczęło się wyrównaną grą, rywale zdominowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Wyrównana pierwsza kwarta, problemy po przerwie

Pierwsze minuty spotkania na własnym parkiecie były obiecujące dla Startu II Lublin. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości 16:15, a gra była zacięta i wyrównana. Niestety, od drugiej kwarty rezerwy Startu zaczęły borykać się z problemami ze skutecznością.

Do przerwy przewaga UKS Trójki Żyrardów wzrosła do 15 punktów, a wynik 35:20 zwiastował trudną drugą połowę dla gospodarzy. Po przerwie zawodnicy UKS systematycznie powiększali swoją przewagę, ostatecznie triumfując wynikiem 75:46.

Skład i wyniki indywidualne

Najlepszym strzelcem Startu II Lublin był Kamil Kępka, który zdobył 20 punktów. Towarzyszył mu Michał Turewicz, notując 12 punktów, ale to nie wystarczyło, by zatrzymać dominujących gości. W drużynie UKS Trójki Żyrardów kluczową rolę odegrało kilku zawodników – Uliczka, Lewandowski, Gąsiński i Śnieg, z których każdy zdobył po 12 punktów.

Jakie zmiany powinien wprowadzić trener Startu II Lublin przed kolejnymi meczami? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i nie zapomnijcie udostępnić artykułu!