Strażacy z gminy Bestwina w krajowej czołówce. OSP Bestwina i OSP Janowice z medalami

1 godzina temu

Ogromny sukces odniosły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Bestwina podczas XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Barczewie. Druhowie z OSP Bestwina wywalczyli tytuł mistrzów Polski w kategorii OSP, a OSP Janowice zajęła trzecie miejsce wśród jednostek ochotniczych.

W zawodach wystartowały 32 drużyny z całego kraju. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 18 wymagającymi zadaniami – dziewięcioma rozgrywanymi w dzień i dziewięcioma nocnymi. Scenariusze obejmowały m.in. zatrzymanie krążenia, zdarzenia masowe, wypadki komunikacyjne, ataki nożownika czy tamowanie masywnych krwotoków. Rywalizacja sprawdzała nie tylko wiedzę i umiejętności ratownicze, ale także odporność na stres, sprawność fizyczną i zdolność działania pod presją.

OSP Bestwina, reprezentowana przez Dariusza Orłowskiego, Mateusza Kubika, Konrada Krausa i Szymona Kubika, zdobyła również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, ustępując jedynie drużynom PSP Pleszew i KP PSP Krotoszyn.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także OSP Janowice. Drużyna w składzie: Małgorzata Kubik, Aleksander Morończyk, Wojciech Radomski, Jarek Nalewajek i Damian Kopaczka wywalczyła trzecie miejsce w kategorii OSP oraz 15. lokatę w klasyfikacji generalnej.

– Takie osiągnięcia nie rodzą się przypadkiem. Za każdym pucharem stoją setki godzin treningów, nieprzespane noce i i ogrom osobistych wyrzeczeń – podkreślają przedstawiciele gminy Bestwina, gratulując strażakom znakomitych wyników.

Sukces obu jednostek to kolejny dowód na wysoki poziom wyszkolenia i zaangażowania strażaków-ochotników z powiatu bielskiego, którzy od lat należą do krajowej czołówki ratownictwa.

Idź do oryginalnego materiału