Strzałkowo – Oficjalnie otwarto bieżnię lekkoatletyczną oraz boisko piłkarskie

wirtualnyregion.eu 1 dzień temu

Strzałkowo wzbogaciło się o nową infrastrukturę sportową. Przy ul. Górnej oficjalnie otwarto dzisiaj (23.06.) bieżnię lekkoatletyczną oraz boisko piłkarskie, które będą służyć zarówno uczniom, jak i lokalnym klubom sportowym.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów i instytucji publicznych, w tym starosta Marek Dabrowski oraz wicestarosta Piotr Kowalski. Wydarzenie było także okazją do uhonorowania młodych sportowców i trenerów. Szczególne powody do dumy mają uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzałkowie, które zdobyły mistrzostwo Polski w czwórboju lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci. Na wysokie, czwarte miejsce w kraju zapracowali również chłopcy ze strzałkowskiej szkoły podstawowej.
Inwestycja o wartości 1,165 mln zł została dofinansowana kwotą 500 tys. zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Podczas wydarzenia nie zabrakło sportowych akcentów – młodzi lekkoatleci, piłkarze Polanina Strzałkowo oraz uczestnicy uroczystości symbolicznie przetestowali nowy obiekt. Doskonałe warunki do treningu mają pomóc w osiąganiu kolejnych sukcesów i dalszym rozwoju sportu w gminie.

Idź do oryginalnego materiału