Strzelecki weekend za nami

gniezno24.com 1 miesiąc temu

Bardzo pracowity weekend mają za sobą zawodnicy Strzelca Gniezno, którzy na przestrzeni 20 godzin wystartowali w 3 dużych turniejach strzeleckich.

W minioną sobotę gnieźnieńscy zawodnicy w osobach Marcina Andrzejewskiego i Macieja Zielenow rywalizowali w ramach 8. Rundy Pucharu Magnum 2024, turnieju o tytuł „Strzelec Sierpnia”.

Rywalizacja w stolicy wielkopolski prowadzona była w oparciu o karabin powtarzalny radzieckiej konstrukcji Mosin, zasilany amunicją o kalibrze 7,62 mm. Zawodnicy oddawali strzały do tarczy sportowej TS-2. Rywalizacja w turnieju była niezwykle zacięta co nie przeszkodziło gnieźnianom zaprezentować się z doskonałej strony bowiem to właśnie Marcin Andrzejewski i Maciej Zielenow do końca rywalizowali o zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie gnieźnieńskich zawodników dzielił 1 punkt a obaj zajęli dwie pierwsze lokaty, zdobywając dublet dla Strzelca Gniezno.

Ostatecznie w turnieju zwyciężył niepokonany od pięciu rund Maciej Zielenow. Na drugim stopniu podium stanął Marcin Andrzejewski, który potwierdził dobrą formę i efekty trenerskiej pracy Macieja Zielenow.

Po bardzo udanej sobotniej rywalizacji w Pucharze Magnum przyszedł czas na zmagania w ramach Pretor Challange IV w Poznaniu (25.08.). W tych silnie obsadzonych, prestiżowych zawodach kolorów Strzelca Gniezno bronili Roman Czarniak i Maciej Zielenow, który okazał się niepokonanym w konkurencji karabin bocznego zapłonu którą wyraźnie zwyciężył dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w Lidze Pretor Challange. Roman Czarniak dorzucił II miejsce w pistolecie małego kalibru, pewnie zmierzając po sukces w końcowym rozrachunku ligi.

Z Poznania gnieźnieńscy zawodnicy w osobach Juliusza Frąckowiaka i Macieja Zielenow przenieśli się do Wrześni gdzie rywalizowali w ramach III rundy Pucharu KBS 2024. W tym turnieju młody gnieźnieński zawodnik Juliusz Frąckowiak uplasował się w jednej z konkurencji na 4 miejscu (uzyskując 3 wynik ale ostatecznie przegrywając w dogrywce), natomiast lider gnieźnieńskiej drużyny wzbogacił swoje konto sukcesów w 2024 roku o jedno miejsce pierwsze, trzy miejsca drugie i jedno miejsce trzecie. mając triumf w pucharze KBS 2024 na wyciągnięcie ręki.

Sezon strzelecki wkracza pomału w decydującą fazę, w której wiele rozgrywek będzie miało swoje finały. Wysoka form gnieźnieńskich zawodników pozwala mieć nadzieję na kolejne sukcesy wywalczone dla klubu i miasta.