Stypendia Burmistrza Sokółki zostały rozdane

1 godzina temu

Rozdanie stypendiów Burmistrza Sokółki za wysokie wyniki w nauce to niezwykle ważne wydarzenie dla uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez Gminę Sokółka. Uroczystość odbyła się 25 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce.

Zebranych powitała Dyrektor placówki Katarzyna Chociej. W uroczystości udział wzięli Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, pracownice Urzędu Miejskiego Anna Sidor-Żemajduk, Urszula Marchiel, Joanna Korzeniewska, dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele i rodzice.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska powiedziała, iż dobiegł końca kolejny rok 2025/2026 wytężonej pracy, kolejny rok starań o wiedzę i nowe umiejętności. Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku. Podziękowała wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas. Życzyła kolejnych sukcesów oraz udanych wakacji.

Stypendia otrzymało 290 uczniów z następujących szkól:

  • Szkoła Podstawowa w Boguszach – 12 uczniów.
  • Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych – 8 uczniów.
  • Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce – 8 uczniów.
  • Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance – 11 uczniów.
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce – 90 uczniów.
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce – 66 uczniów.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce – 43 uczniów.
  • Samorządowa Szkoła Muzyczna I Stopnia – 52 uczniów.

W ramach programu artystycznego wystąpił chór szkolny oraz zespół z Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Celem przyznania jednorazowego stypendium naukowego jest promowanie i nagradzanie szczególnych osiągnięć uczniów szkół podstawowych. Na ten cel samorząd przeznaczył w II semestrze 64511 zł.

(JK) Referat Oświaty

Facebook Messenger Twitter LinkedIn Email CopyCopied
Idź do oryginalnego materiału