Sukces łowickich szachistów podczas Mistrzostw Juniorów w Płocku (foto)

lowicz24.eu 2 godzin temu
W niedzielę 20 października w siedzibie klubu szachowego Hetman Płock odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Płocka Juniorów w Szachach Szybkich na rok 2024, w których wśród 43 zawodników rywalizowała czwórka szachistów z UKS Jedynka Łowicz - sekcja szachowa. W zmaganiach rewelacyjnie spisała się Maja Wysocka, która w turnieju zdobyła 7,5/9.0 punktów i zwyciężyła w zawodach. Turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE i tu Maja zyskała 65 oczek.

Michał Wysocki wygrał grupę do lat 11, a Jakub Wysocki był najlepszy w grupie do lat 9. W kategorii kobiet świetne 3 miejsce zajęła Aleksandra Ciesielska.

Poziom zawodników był zróżnicowany (od I kategorii do BK) i każdy mógł spotkać przy szachownicy przeciwnika na podobnym poziomie sportowym. Tym bardziej szkoda, iż do gościnnego Płocka nie wybrała się większa grupa zawodników "Jedynki".