Sukcesy szachistów i warcabistów z CK Błaszki oraz KRS „Skarbek” Skalmierz

blaszki.pl 1 tydzień temu

Miniony weekend upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji i wielu sukcesów zawodników reprezentujących Centrum Kultury w Błaszkach oraz KRS "Skarbek" Skalmierz. Nasi zawodnicy uczestniczyli zarówno w turniejach szachowych, jak i warcabowych, osiągając bardzo dobre wyniki i godnie reprezentując gminę Błaszki oraz powiat sieradzki.

I Grand Prix Powiatu Sieradzkiego w Szachach

W Ostrowie Warckim 7 czerwca 2026 roku rozegrano drugi turniej z cyklu I Grand Prix Powiatu Sieradzkiego w Szachach Szybkich. W zawodach uczestniczyli szachiści z wielu miejscowości regionu, a także zawodnicy z innych miast Polski i z zagranicy.

CK Błaszki reprezentowali:

  • Marcin Krysiak,
  • Kordian Pichlak,
  • Julia Grandyberg.

Barwy KRS "Skarbek" Skalmierz reprezentowali:

  • Marian Juszczak,
  • Marek Skąpski,
  • Emil Skąpski,
  • Marek Michalski,
  • Paweł Olejnik.

Największy sukces odnieśli seniorzy:

  • Marek Michalski zwyciężył w kategorii seniorów, zajmując 1. miejsce,
  • Paweł Olejnik wywalczył 2. miejsce.

Dobre lokaty zajęli również pozostali zawodnicy, a zdobyte punkty przybliżają ich do końcowej klasyfikacji Grand Prix.

Organizatorzy skierowali podziękowania do sponsorów oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia, w szczególności dla Urzędu Gminy Warta za pomoc organizacyjną.

Turniej Szachów Szybkich o Puchar Starosty Sieradzkiego

14 czerwca 2026 roku na Placu Wojewódzkim w Sieradzu odbył się I Turniej Szachów Szybkich o Puchar Starosty Sieradzkiego. Pomimo niesprzyjającej pogody do rywalizacji stanęli zawodnicy z różnych części Polski oraz goście z Indii.

Nasz klub reprezentowali:

  • Igor Bernacik,
  • Marcel Bernacik,
  • Marek Skąpski,
  • Marian Juszczak,
  • Paweł Olejnik.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

  • Paweł Olejnik - 6. miejsce wśród seniorów,
  • Marek Skąpski - 7. miejsce,
  • Igor Bernacik - 8. miejsce w kategorii juniorów.

Udział w silnie obsadzonym turnieju był cennym doświadczeniem i okazją do rywalizacji z zawodnikami posiadającymi wysokie kategorie szachowe.

Triumf w turnieju warcabowym

Tego samego dnia rozegrano również I Turniej w Warcabach 64-polowych Klasycznych Brazylijskich o Puchar Starosty Sieradzkiego. Zawodnicy z Błaszek i Skalmierza zdominowali rywalizację, zdobywając miejsca na podium we wszystkich kategoriach.

W kategorii juniorów:

  • Igor Bernacik - 1. Miejsce
  • Marcel Bernacik - 3. miejsce

W kategorii seniorów:

  • Paweł Olejnik - 1. Miejsce
  • Marek Skąpski - 2. Miejsce
  • Marian Juszczak - 3. miejsce

Tak znakomite wyniki potwierdzają wysoki poziom szkolenia oraz zaangażowanie zawodników. Sukcesy te stanowią doskonałą motywację do dalszej pracy i udziału w kolejnych turniejach, promując jednocześnie szachy i warcaby wśród mieszkańców gminy Błaszki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Idź do oryginalnego materiału