Superpuchar nie dla polkowiczanek. Falstart przed rozpoczęciem sezonu

Otwarcie tegorocznego sezonu nie poszło po myśli koszykarek BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego przegrały mecz o Superpuchar Polski z ekipą Polski Cukier AZS UMCS Lublin 74:94.

Na parkiecie spotkały się dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Pojedynek o Superpuchar Polski lepiej zaczęły akademiczki z Lublina wygrywając pierwszą kwartę 28-24. W drugich dziesięciu minutach już zupełnie inaczej prezentowały się polkowiczanki wygrywając 20:13 schodząc do szatni z prowadzeniem 44-41.

Po zmianie stron na parkiecie dominowały już tylko lublinianki. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wygrały trzecią i czwartą kwartę, odpowiednio21:14 i 32:16 wygrywając cały mecz różnicą aż 20 punktów.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KGHM BC Polkowice 94-74 (28-24, 13-20, 21-14, 32-16)

KGHM BC: Peterson 25, Cannon 18, Steinberga 15, Davis 11, Piestrzyńska 3, Gajda 2, Piechowiak, Zasada, Jeziorna.

AZS UMCS: Miškinienė (27), Ullmann (16), Johnson (16), Zempare (16), Szymkiewicz (9), Trzeciak (5), Stanacev (5), Kulińska, Adamczuk, Kusiak.