Świetna forma zawodników UKS Lipusz w Gdańsku

koscierski.info 1 miesiąc temu

Znakomity występ na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Młodzików mają za sobą zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz. Podopieczni trenera Tomasza Kraskowskiego przywieźli z Gdańska 5 medali. Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego Młodzików odbywały się na stadionie lekkoatletycznym w Gdańsku. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nich zawodnicy UKS Lipusz. Natasza Janke w konkursie rzutu dyskiem zajęła 2. miejsce, zdobywając tym samym srebrny medal. Jej wynik to 24,88 m. Trzecią lokatę w tej samej konkurencji wywalczyła Łucja Jaśkiewicz. Dysk posłała na odległość 22,25 m. W rzucie dyskiem na podium stanął także Tymoteusz Lubecki. Rezultat jaki uzyskał to to 35,28 m. Warto wspomnieć, iż nasz zawodnik dwukrotnie posłał dysk na odległość ponad 40 metrów, ale nieznacznie poza sektor rzutów. Lekkoatleta lipuskiego klubu zdobył również drugi medal w rzucie oszczepem (32,45). Kolejny krążek brązowego koloru zdobyła Julia Rudnik, która rywalizowała w pchnięciu kulą. W swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 8,69 m. Pozostali podopieczni trenera Tomasza Kraskowskiego choć nie zdobyli medali, zaprezentowali się bardzo dobrze. Aleksander Gdaniec zajął 4