Szachiści Hetmana Ostrowiec bezkonkurencyjni w Kielcach

6 miesięcy temu
Zdjęcie: 03.03.2024. Kielce. Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych. Na zdjęciu: zespół Hetmana Ostrowiec Św. - mistrzowie w gronie seniorów / Fot. Kamil Król - Radio Kielce

Zespół Hetmana Ostrowiec Świętokrzyski zdominował Drużynowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych. Zawody zostały rozegrane w hali Szkoły Podstawowej numer 32 na kieleckim Barwinku.

W kategorii seniorów zwyciężyła pierwsza drużyna Hetmana, a drugi zespół zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowała się Victoria Komplexbud Kielce.

Z kolei w gronie juniorów najlepsza okazała się druga ekipa Hetmana, a pierwszy zespół zajął trzecie miejsce. Wicemistrzami województwa zostali szachiści zespołu LUKKS Kielce.

Jakub Pietrzykowski z seniorskiej ekipy Hetmana stwierdził, iż o sukcesie w mistrzostwach zdecydowało zgranie drużyny.

– Gramy ze sobą już kolejny rok, zawsze możemy na siebie liczyć. Przeciwnicy są coraz silniejsi, więc musimy cały czas dużo trenować i się rozwijać, aby wciąż być na topie – podkreślił.

Monika Anyż z Victorii Komplexbud Kielce wraz z drużyną zajęła trzecie miejsce w kategorii seniorów. Nie do końca zawodniczka była zadowolona z osiągniętego wyniku.

– Była szansa, aby zająć wyższą pozycję. W każdej z partii mieliśmy swoje szanse na wygraną. Nie udało się, ale brązowe medale to też sukces – podsumowała.

Wicemistrzem województwa w gronie juniorów został LUKKS Kielce. Reprezentujący ekipę Maciej Kulpiński był zadowolony z występu.

– To dobry wynik, chociaż do pierwszego miejsca zabrakło nam bardzo niewiele. O wszystkim zadecydowała ostatnia runda. To pierwszy taki turniej, na którym zajęliśmy tak wysokie miejsce, więc nasza postawa cieszy – zaznaczył.

W kategorii młodzików, którzy rywalizowali w sobotę, zwyciężył pierwszy zespół LUKKS Kielce. Drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna Fundacji Dobry Ruch z Kielc, a trzecie pierwsza ekipa LUKKS Miedziana Góra.

W sumie w ciągu dwóch dni rywalizacji w hali Szkoły Podstawowej numer 32 na kieleckim Barwinku wzięło udział 180 szachistów z 35 drużyn.