Szał euforii w Arenie Jaskółka! „Żyrafy” pewnie pokonują rywalki z Mielca! [ZDJĘCIA]

tarnow.ikc.pl 10 miesięcy temu

Tarnów wiadomości. To był świetny wieczór dla fanów tarnowskiej siatkówki. Zawodniczki Grupa Azoty Akademii Tarnowskiej pewnie pokonały ITA Tools Stal Mielec i zapisały na swoim koncie pierwszy w tym sezonie komplet punktów!

Już przed domowym spotkaniem tarnowskich „Żyraf” wiadomym było, iż środowe starcie dostarczy sporo emocji. Mierzyły się ze sobą dwa lokalne zespoły, które znajdowały się na podobnym miejscu w ligowej tabeli i obie ekipy potrzebowały punktów jak tlenu.

Dodatkowego smaczku dodawał fakt, iż gospodynie przy linii będą mieć nowego trenera. Marcina Wojtowicza zastąpił Błażej Kryształowicz, który po raz pierwszy poprowadził zespół przed domową publicznością. Trzeba przyznać, iż debiut wypadł bardzo okazale.

Mimo nerwowych pierwszych minut spotkania z mielczankami „Żyrafy” dość sprawnie ustawiły szyki, naładowały karabiny i ruszyły do ataku. W zespole widać było nową energię i dużą mobilizację. Pierwszy set miejscowe wygrały 25:16.

Sytuacja nie zmieniła się w kolejnych częściach gry. Bardzo dobrze na parkiecie radziła sobie Wiktoria Szumera, a zagrywką straszyła Danijela Dżaković, która również świetnie radziła sobie w bloku. Królową stopowania zapędów rywalek była dziś jednak Judyta Gawlak, która niejednokrotnie przeszkodziła mielczankom w finalizacji akcji.

Na parkiecie rządziły „Żyrafy”, przy linii szalał trener Błażej Kryształowicz, a wynik wciąż był korzystny dla tarnowianek. Druga rozgrywka skończyła się wynikiem 25:14. Dobra gra Grupa Azoty Akademii Tarnowskiej miała miejsce również w trzecim secie. Tutaj doszło do małego przebudzenia zawodniczek z Mielca, a kibice zobaczyli bardzo wyrównane starcie, które skończyło się wynikiem 27:25. „Żyrafy” w świetnym stylu wygrały pierwszy mecz w tym sezonie, a zgromadzeni fani zobaczyli bardzo dobry mecz.

MVP spotkania została Judyta Gawlak.

Cieszę się, iż ten mecz tak wyglądał z mojej strony. Ta wygrana to jednak zasługa całej drużyny. Świetnie pracowałyśmy blok- obrona. Każda z nas dała z siebie maksa i chyba było to widać na boisku – powiedziała po meczu Judyta Gawlak w mediach społecznościowych klubu.

Grupa Azoty Akademia Tarnowska – ITA Tools Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:14, 27:25).

Na miejscu był nasz fotoreporter Artur Gawle. Sprawdźcie jego zdjęcia!