Szok i niedowierzanie

rc.fm 2 tygodni temu

Od drugiej kwarty odskoczyli i wydawało się, iż mecz mają pod kontrolą. Wydawało się... Koszykarze Arged BM Stali Ostrów na początku czwartej kwarty prowadzili 72:59, ale później nastąpił niewytłumaczalny przestój. Śląsk Wrocław zanotował serię 18:0 i odwrócił losy meczu oraz całej rywalizacji w ćwierćfinale play-off. Wygrał w Ostrowie 83:81, a serię 3-2. Zarówno koszykarze, jak i kibice długo nie mogli zrozumieć, co się stało w czwartej kwarcie. Krzysztof Sulima łamiącym się głosem mówił radiuCENTRUM o tym, jak jego zespół stracił 15 punktów przewagi:

"Roztrwoniliśmy to po prostu. Nie wiem, jak. Może myśleliśmy, iż samo się to dowiezie do końca. Śląsk wygrał ostatnią kwartę i cały mecz. Zachowali zimną krew. My nie trafialiśmy swoich rzutów i dawaliśmy im łatwe punkty spod kosza. Do tego doszły nasze faule i przegraliśmy. Taki jest sport. Zawiedliśmy kibiców, zawiedliśmy samych siebie. Jest smutek. Po prostu smutek..." – powiedział radiuCENTRUM Krzysztof Sulima.

Szósty po rundzie zasadniczej Śląsk awansował do półfinału, w którym zagra z Treflem Sopot. Trzecia Arged BM Stal kończy sezon na ćwierćfinale. Kibicom i koszykarzom pozostał smutek i żal. Sezon naznaczony plagą kontuzji mógł się zakończyć zupełnie inaczej.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław 81:83 (18:21, 30:15, 20:23, 13:24).
Arged BM Stal: Aigars Skele 25, Ojars Silins 18, Nemanja Đurišić 13, Tomasz Gielo 13, Laurynas Beliauskas 8, Rodney Chatman 2, David Walker 2, Wiktor Sewioł 0, Krzysztof Sulima 0.
Śląsk: Angel Nunez 16, Jakub Nizioł 16, Hassani Gravett 13, Daniel Gołębiowski 11, Artsiom Parakhouski 8, Łukasz Kolenda 7, Marek Klassen 7, Saulius Kulvietis 3, Dusan Miletić 2, Mateusz Zębski 0.