Szpital w Przemyślu. Ciąg dalszy remontu SOR-u

4 dni temu
Fot. arch. szpitala w Przemyślu

Wojewódzki Szpital w Przemyślu informuje, iż rozpoczyna kolejny etap prac budowlanych związanych z przebudową szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR-u). W związku z tym od wtorku, 20 maja br., nastąpią kolejne zmiany w poruszaniu się po szpitalu oraz zmiana lokalizacji niektórych pomieszczeń SOR.

I tak: zostanie całkowicie zamknięta i wyłączona z użytkowania weranda karetek oraz wejście na SOR, zarówno dla pacjentów przybywających samodzielnie, jak i dla przyjeżdżających Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Dostępne będzie tylko jedno wejście (oznaczone na grafice kolorem zielonym) na: SOR, Izbę Przyjęć Planowych, Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na drugą połowę czerwca.

Celem przebudowy bezpieczeństwo i komfort pacjentów i personelu

14 marca podpisano bowiem umowę na wykonanie zadania związanego z przebudową i doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Zakładu Diagnostyki Obrazowej w przemyskiej lecznicy. Tego samego dnia wykonawca ruszył z pracami przygotowawczymi. Finał prac zaplanowany jest na jesień tego roku. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu pobytu pacjentów i personelu medycznego. W ramach inwestycji zakładana jest modernizacja pomieszczeń SOR poprzez wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; przebudowę ścian działowych; wymiana okładzin ściennych, podłogowych; wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, teletechnicznej i gazów medycznych oraz modernizacja instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Inwestycja obejmuje również termomodernizację werandy karetek oraz wejście do SOR.

Planowany jest także zakup m.in. RTG przyłóżkowego, lamp bezcieniowych, aparatów USG, sprzętu transportowego przystosowanego dla osób ze specjalnymi wymogami.

Również Zakład Diagnostyki Obrazowej, który bezpośrednio współpracuje z SOR-em – zyska nowy tomograf oraz aparat RTG panoramiczny.

Prace zakończą się jesienią br. Każdego roku SOR przyjmuje ok. 28 – 30 tys. osób, dlatego prace zostały podzielone na kilka etapów. Będą realizowane w taki sposób, aby nie zaburzały przyjęć pacjentów i nie zagrażały ich bezpieczeństwu, i żeby SOR mógł cały czas funkcjonować.

Idź do oryginalnego materiału