Sztab szkoleniowy rezerw Korony, który w minionym sezonie doprowadził drużynę do historycznego 4. miejsca w Betclic 3 Lidze i zwycięstwa w Chemar Rurociągi Okręgowym Pucharze Polski, przestał istnieć.
Kontrakty Krzysztofa Kiercza, Siergieja Pilipczuka i Piotra Gila nie zostały przedłużone, co spowodowało złożenie przez pierwszego trenera Marka Mierzwę rezygnacji z pracy w kieleckim klubie.
Marek Mierzwa w styczniu 2021 roku został Koordynatorem ds. rozwoju talentów, a kilka miesięcy później trenerem drugiego zespołu Korony. W lipcu 2022 roku rozpoczął pracę z juniorami do lat 19, ale rok później znów był szkoleniowcem trzecioligowych rezerw. W Koronie pracował również w latach 2014 – 2019.
Krzysztof Kiercz jest wychowankiem kieleckiego klubu, który występował zarówno w pierwszym zespole Korony jak i jej rezerwach. Po zakończeniu kariery w 2024 roku został asystentem Marka Mierzwy. Ukrainiec Siergiej Pilipczuk jest również byłym piłkarzem Korony, a w drugiej drużynie pracował w sezonach 2022/2023 i 2025/2026. Piotr Gil to wychowanek Korony, który większość kariery spędził w kieleckim klubie. Trenerem bramkarzy był nieprzerwanie od lipca 2019 roku.
W nowym sezonie w sztabie szkoleniowym drugiej drużyny Korony mają pracować m.in. Damian Chrzanowski i Jakub Smoliński, którzy ostatni rok spędzili przy pierwszym zespole. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż nowym trenerem trzecioligowych rezerw zostanie szkoleniowiec związany dotychczas z Akademią Legii Warszawa.



2 godzin temu
![Nowy basen w Krakowie coraz bliżej. Rozpoczął się montaż ruchomego dna [ZDJĘCIA]](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2026/06/basen-na-Mickiewicza-w-Krakowie4.jpg)











![Dominacja Ukrainy. Mistrzowie świata pokonani w trzech setach [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYYSODU40OIGQ-C321.webp)



