Tak poznaniacy kibicują Polsce na Euro 2024. Zobacz zdjęcia euforii po pierwszej bramce

Do pierwszej połowy Polacy remisują z Holendrami 1:1. Pierwsi na prowadzenie w Hamburgu wyszli „Bialo-czerwoni”. Niderlandczycy zdołali jednak wyrównać.

Pierwszy mecz Polaków w ramach Euro 2024 rozpoczął się punktualnie o godz. 15. Polacy mierzą się z Holendrami na Volksparkstadion.

W 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego, Adam Buksa wyskoczył i strzelił bramkę główką. Obrona Holendrów była bezradna.

Niderlandczycy jednak napierali na Polaków, co przyniosło efekt pod postacią wyrównania. W 29. minucie meczu wyrównującą bramkę strzelił Cody Gakpo. Piłka jeszcze przed wpadnięciem do siatki Wojciecha Szczęsnego, odbiła się od nogi Bartosza Salamona.

Mecz z Holandią to pierwsze spotkanie w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024. Następnie Polacy zmierzą się z Austrią (21 czerwca, godz. 18) i Francją (25 czerwca, godz. 18).

Zobacz, jak poznaniacy i poznanianki kibicują reprezentacji Polski:

Poznańscy kibice świętują pierwszą bramkę dla Polaków (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)