Tarnów. Będzie pogrzeb dzieci utraconych. Już można zgłaszać imiona

2 miesięcy temu

Trwają przygotowania do pochówku dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Imiona dzieci, które zmarły przed narodzeniem zostaną odczytane na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach, a także wpisane do wirtualnej Księgi Pamięci znajdującej się na stronie fundacji. Można je przesyłać do Fundacji Opes 139 do 13 października.

Jak mówi prezes Fundacji Opes 139 Joanna Sadowska, oprócz imienia można również podać datę śmierci i tydzień ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty.

– Rodziców już teraz zachęcamy do przesyłania do nas imion swoich dzieci, zarówno tych które będą chowane w tym roku jak i w latach poprzednich, jak również dzieci, które nigdy nie zostały pochowane. Można przesyłać do nas imiona z datą odejścia jak również też takie czułe określenia o ile rodzice nie znają płci. Imiona zostaną odczytane w czasie uroczystości na cmentarzu. Następnie kartka z tymi imionami, określeniami jest złożona do grobu.

Uroczystości odbędą się 15 października. O 15.00 rozpocznie się Msza św. w kościele w Tarnowie – Mościcach. Przewodniczyć jej będzie bp Artur Ważny. Zostanie ona odprawiona w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci.

Także przed Mszą św. będzie można napisać na specjalnie przygotowanych kartkach, imiona zmarłych dzieci, które zostaną złożone przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorowej.

Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się po liturgii. Uczestnicy spotykają się przy kaplicy cmentarza, skąd przejdą na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych.

Imiona można przesyłać przez: e-maila pomoc@fundacjaopes.pl, smsa na nr 510 570 182 lub Messengera https://www.facebook.com/Pomoc.po.poronieniu

Koszt pochówku zostanie pokryty ze środków budżetowych Miasta Tarnowa.

Idź do oryginalnego materiału