Tarnów znów rozbrzmi muzyką fletową – Tarnowskie Lato Fletowe w pełni

tarnow.ikc.pl 10 godzin temu

Już na początku lipca Tarnów stanie się prawdziwą stolicą muzyki fletowej. Trwające od 29 czerwca Tarnowskie Lato Fletowe przyciąga zarówno wybitnych artystów z Polski i zagranicy, jak i młodych adeptów sztuki muzycznej. Przed melomanami trzy kolejne koncertowe wieczory, które odbędą się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Lippóczy’ego 4.

Chór Fletowy pod batutą Viviany Guzmán

2 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się koncert uczestników warsztatów, podczas którego zaprezentuje się Chór Fletowy pod dyrekcją charyzmatycznej Viviany Guzmán. Na scenie pojawią się wszyscy wykładowcy festiwalu, a w programie znajdą się zarówno solowe występy młodych muzyków, jak i efektowne aranżacje znanych utworów na zespół fletowy. Usłyszeć będzie można między innymi kompozycje Mozarta, Beethovena czy Dopplera.

Recital Mistrzowski z udziałem międzynarodowych artystów

Dzień później, 3 lipca o tej samej godzinie, zaplanowano Recital Mistrzowski. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać wybitnych flecistów: Matveya Demina, Mario Notaristefano, Tomasza Sieranta oraz pianistki Dominiki Peszko. Program koncertu obejmie dzieła takich kompozytorów jak Bach, Taffanel, Karg-Elert oraz Dutilleux. To doskonała okazja, by zobaczyć i usłyszeć różnorodność brzmienia fletu w wykonaniu artystów o międzynarodowej renomie.

Wielki finał z udziałem gwiazd festiwalu

Finałem tegorocznej edycji będzie koncert zaplanowany na 4 lipca, również o godzinie 19:00. Na scenie ponownie pojawią się największe gwiazdy festiwalu, w tym Ian Clarke, Viviana Guzmán i Natalia Jarząbek. W programie znajdą się zarówno kompozycje Clarke’a, znanego z niezwykle ekspresyjnych i nowoczesnych utworów na flet, jak i utwory awangardowe – w tym dzieło Karlheinza Stockhausena. Koncert finałowy zwieńczy występ wszystkich uczestników Tarnowskiego Lata Fletowego.

Kursy mistrzowskie dla młodych muzyków

Tarnowskie Lato Fletowe to jednak nie tylko koncerty. Równolegle realizowane są kursy mistrzowskie, w których uczestniczą zaawansowani uczniowie, studenci oraz absolwenci uczelni muzycznych. Wykładowcy prowadzą zarówno lekcje indywidualne, jak i warsztaty tematyczne, obejmujące różne aspekty gry na flecie – od piccolo po zagadnienia fizjoterapii muzyków.

Wstęp wolny dla wszystkich

Organizatorzy podkreślają, iż festiwal to wyjątkowa okazja do kontaktu z muzyką na najwyższym poziomie artystycznym oraz do wymiany doświadczeń między młodymi muzykami a uznanymi mistrzami fletu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, co czyni je dostępnymi dla szerokiej publiczności.

Pełny program wydarzenia oraz szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronach internetowych organizatorów.

Idź do oryginalnego materiału