Tego jeszcze nie było! Zatańczą do… obrazów w legnickiej Galerii Sztuki

pulslegnicy.pl 2 miesięcy temu

I to ja jakich. Po blisko dziewięciu latach przerwy do kalendarza imprez Galerii Sztuki w Legnicy wróciła Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego – jeden najstarszych w regionie przeglądów sztuki regionalnych artystów. I to właśnie te prace będą w piątek 8 listopada – tłem i jednocześnie bohaterem tego niezwykłego happeningu.

Sztukę można odbierać wszystkimi zmysłami – oglądać, słuchać, dotykać… do sztuki można choćby zatańczyć. Taniec inspirowany wystawą w wykonaniu Barbary Przerwy będzie można zobaczyć w Galerii Sztuki w najbliższy piątek – 8 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Barbara Przerwa, która pracuje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu od 1995 roku, z wykształcenia jest animatorką kultury o specjalizacji tanecznej, pedagogiem i edukatorką muzealną. W swojej pracy zawodowej łączy dwie swoje wielkie pasje: miłość do sztuk plastycznych i do tańca. Prowadzone przez nią warsztaty tańca intuicyjnego do obrazów cieszą się dużą popularnością – są nietypową i bardzo osobistą formą kontaktu ze sztuką.

Do dzieł zgromadzonych na ekspozycji będą mogli zatańczyć także legniczanie. 22 listopada swoich sił w tańcu intuicyjnym pod okiem Barbary Przerwy będą mogli spróbować uczestnicy spotkania.

W Legnicy Barbara Przerwa zatańczy do prac zgromadzonych na nowej wystawie – 28. Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, prezentującej i promującej twórczość lokalnego grona twórców. Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego cieszą się ponad 50-letnią historią rozwoju środowiska artystów na terenie naszego regionu. Podczas bieżącej edycji zobaczymy około 100 prac blisko 70 artystów. Wernisaż Wystawy wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 29 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Spotkania z Barbarą Przerwą są częścią projektu edukacyjnego pod nazwą „Sztuka – Empatia – Integracja”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(źródło: Galeria Sztuki w Legnicy)

Idź do oryginalnego materiału