Tłumy na Dniach Jaworzna

extra.info.pl 1 dzień temu

Za nami trzy dni świetnej zabawy podczas tegorocznych Dni Jaworzna. W tym roku impreza udała się wyjątkowo dobrze, a na święcie miasta bawiły się prawdziwe tłumy.

Bardzo dużo działo się w miniony weekend podczas tegorocznych Dni Jaworzna. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – a oprócz tradycyjnych koncertów nie zabrakło też innych propozycji, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Kulturalny start

W piątek na rozgrzewkę czekała nas dawka kultury, historii i… sportu. Na inaugurację Dni Jaworzna Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła najmłodszych na spektakl „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” w wykonaniu Teatru Maska. Do aktywności sportowo-historycznej zaprosiło Muzeum Miasta Jaworzna, które wspólnie z grupą Niepokonani Jaworzno w ramach „Rowerowego Piątku” urządziło przejażdżkę ulicami miasta. W jej trakcie kustosz Adrian Rams opowiadał o niezwykłej historii mijanych miejsc. Wieczór był też mocno koncertowy. W bibliotece ze swoimi interpretacjami piosenek Wojciecha Młynarskiego wystąpiła Agnieszka Grochowicz. Świetną zabawę przygotował też zespół Zadyrygowani, który dał prawdziwe muzyczne show przez siedzibą ATElier Kultury na ulicy Mickiewicza.

Głośne Planty

W sobotę świętowanie znów rozpoczęła biblioteka, a na uczestników czekały warsztaty, literackie zabawy oraz gry inspirowane światem książek. Z kolei przy muzeum można było zmierzyć się z grą miejską. Tymczasem ATElier Kultury zaprosiło na spektakl „Kraków, czwarta rano”. Najwięcej działo się jednak wieczorem na Plantach, gdzie bawiła się nie tylko młodzież. Na scenie wystąpili Lenar i PlanBe, a to oznaczało solidną dawkę dobrego rapu. Potem zaś zrobiło się mocno tanecznie, a imprezę rozkręcała DJ Wiksa.

Gwiazdy na finał

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Jaworzna były niedzielne koncerty gwiazd na Stadionie Miejskim. Nieco kapryśna pogoda nie odstraszyła miłośników dobrej zabawy, którzy byli świadkami świetnego widowiska. A faktycznie cały czas działo się sporo i w bardzo różnym muzycznym klimacie. Na dobry początek na scenie pojawił się niezwykle popularny w ostatnich latach król latino – Skolim. Od samego początku złapał świetny kontakt z publiką, chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy, a swoim energetycznym występem rozkręcił zabawę. Kolejnym artystą, który pojawił się na scenie był weteran polskiego hip-hopu – Tede. Nie mogło oczywiście zabraknąć Wielkiego Joł i wielu kawałków dobrze znanych fanom jego twórczości. Następnie przyszedł czas na koncert wielkiej damy polskiej sceny muzycznej. Kasia Kowalska zaprezentowała cały przekrój swojej twórczości, u wielu wywołując sentymentalny powrót do przeszłości. Tym razem Dni Jaworzna zakończyła Małgorzata Ostrowska, która świętuje jubileusz swojej działalności artystycznej. Artystka chociaż na scenie jest już od 45 lat, to ani trochę nie straciła na świeżości i zachwyciła jaworznicką publikę, która wspólnie z nią odśpiewywała kolejne hity.

Warto dodać, iż oprócz koncertów na Stadionie Miejskim na uczestników wydarzenia czekała również rozbudowana strefa gastronomiczna oraz strefa atrakcji dla najmłodszych. Podczas Dni Jaworzna można też było pomagać innym. W przerwie między koncertami odbyła się charytatywna licytacja na rzecz jaworznickiego Hospicjum Homo-Homini. Swoje stoisko miała też Fundacja DKMS, gdzie można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Foto: UM Jaworzno / Alex

Idź do oryginalnego materiału