Park Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przez całe niedzielne popołudnie tętnił życiem. Mieszkańcy licznie uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka, który był jednocześnie inauguracją tegorocznego cyklu „COOLturalne lato”. Na najmłodszych i ich rodziny czekały dziesiątki atrakcji, a zwieńczeniem wydarzenia był wieczorny koncert Lanberry w Amfiteatrze Miejskim.












Od godziny 14:00 teren parku wypełnił się dziećmi korzystającymi z dmuchańców, strefy cyrkowej oraz licznych animacji. Nie zabrakło także darmowego popcornu i waty cukrowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się plenerowy spektakl „Jarzyna”, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne przygotowane przez lokalnych uczniów i Grupę Baletową „Gwiazda”.
W programie znalazły się również działania ekologiczne. Mieszkańcy mogli wziąć udział w akcji „Drzewka za elektroodpady”, a także odwiedzić stoiska edukacyjne i promocyjne przygotowane przez miejskie jednostki oraz partnerów wydarzenia.
Kulminacyjnym punktem dnia był koncert Lanberry. O godzinie 19:00 artystka pojawiła się na scenie Amfiteatru Miejskiego, przyciągając tłumy fanów. Wokalistka znana z przebojów „Co ja robię tu” czy „Piątek” zaprezentowała energetyczny koncert, podczas którego nie zabrakło wspólnego śpiewania i gorącej atmosfery pod gołym niebem.
Organizatorzy podkreślali rodzinny charakter imprezy oraz integrację mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, iż tegoroczny Dzień Dziecka w Ostrowie Wielkopolskim okazał się dużym sukcesem frekwencyjnym i był mocnym otwarciem sezonu letnich wydarzeń w mieście.

1 tydzień temu
![Tłumy czytelników i gwiazdy literatury. Festiwal Książki rozkręcił się na dobre – piątek cz. II – [ZDJĘCIA]](https://opowiecie.info/wp-content/uploads/2026/06/DSCN4146.jpg)
![Opole znów czyta. Ruszył jubileuszowy Festiwal Książki – piątek cz. I – [ZDJĘCIA]](https://opowiecie.info/wp-content/uploads/2026/06/DSCN4114.jpg)










![Polska skuteczniejsza w obronie. Najlepsze bloki z meczu z Japonią [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MX3VWM1978J1J-C461.jpg)


