To będzie jeden z najnowocześniejszych szpitali ortopedycznych w kraju

1 miesiąc temu

Pomieści m.in. blok operacyjny, dziecięce oddziały rehabilitacyjne i przyszpitalną aptekę. Przy ulicy Krzyżowej powstaje nowy budynek ortopedyczno-rehabilitacyjnego szpitala im. Wiktora Degi w Poznaniu.

O tym, iż poznański szpital im. Degi zostanie rozbudowany wiadomo od dawna. Widać już jak wizualizacje stają się rzeczywistością. Szpital poinformował, iż ostateczny efekt inwestycji będzie widoczny w 2026 roku, jednak bryła budynku widoczna już dzisiaj.

fot. Łukasz Gdak

Budynek ma spełniać najnowsze wymogi medycyny. Będzie pięciokondygnacyjny, a jedną z kondygnacji będzie stanowiła część podziemna. W nowym skrzydle szpitala im. Degi będzie znajdowała się cała działalność medyczna. Oznacza to, iż w tej części będzie się mieścił siedmiosalowy blok operacyjny, dziecięcy oddział ortopedyczny i sterylizatornia. W nowej części będzie także apteka i poradnie szpitalne, pracownie diagnostyczne, a także laboratorium i Dział Produkcji i Zaopatrzenia Ortopedycznego. Stara, zabytkowa część będzie służyła jako część administracyjna ale również dydaktyczna. W przyszłości ma w niej powstać także Muzeum Ortopedii Polskiej.

fot. Łukasz Gdak

Autorami projektu nowej części szpitala im. Degi jest grupa CDF Architekci. Prace budowalne rozpoczęły się w 2023 roku. Dziś wiadomo już co będzie znajdowało się na poszczególnych kondygnacjach budynku.

Na poziomie -1 znajdzie się Centralne Laboratorium, apteka, Dział Produkcji i Zaopatrzenia Ortopedycznego. Na parterze: Centralne Laboratorium, Poradnie Szpitalne, Pracownia RTG, Pracownia USG, Pracownia EMG i ENG, Punkt Zaopatrzenia. Kierując się na pierwsze piętro nowego budynku trafimy na blok operacyjny, salę wybudzeń, a także Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i Pooperacyjnej Ortopedycznej. Na drugim i trzecim piętrze znajdzie się Oddział Ortopedyczny Dziecięcy. Drugie piętro będzie również tarasem widokowym z zielenią. Przy szpitalu będzie także parking z osiemdziesięcioma miejscami, przystosowanymi także dla osób z niepełnosprawnościami.

źródło: (orsk.pl)
Error happened.
Idź do oryginalnego materiału