Toaleta przy Tylnej Mariackiej jest gotowa. Na skorzystanie trzeba poczekać

2 tygodni temu
Toaleta na Tylnej Mariackiej jest gotowa, ale na razie nie zostanie udostępniona mieszkańcom. Po tym, jak przeszła odbiory, trzeba będzie ogłosić kolejny przetarg.

Najpierw powstała wiata śmietnikowa, w której znajduje się zespół półpodziemnych pojemników na odpady. Następnie zaczęła się budowa nowej automatycznej toalety. To dwa ostatnie elementy przebudowy ul. Tylnej Mariackiej. Inwestycja przy przejściu pod torami, które łączy ul. Dworcową z ul. Wojewódzką powstawała przez kilka ostatnich miesięcy. Zarówno wiatę, jak i toaletę realizował jeden wykonawca, ponieważ Katowickie Inwestycje umieściły je w jednym przetargu. Dlatego przez cały czas na ul. Tylnej Mariackiej stoi kilkadziesiąt pojemników na odpady. Dopóki nie była skończona toaleta, nie było też dostępu do wiaty.

Na Tylnej Mariackiej przez cały czas stoją pojemniki na odpady, bo czekają na toaletę

Budowa toalety zakończyła się już pod koniec lutego. Jednak odbiory trwały bardzo długo. Teraz w końcu obydwa elementy zostały odebrane. Mimo to, toaleta na razie nie jest udostępniona. – By toaleta została udostępniona do użytku konieczne jest wyłonienie jej operatora w drodze przetargu. Szacujemy, iż może to się wydarzyć w lipcu – informuje Dawid Kwiecień z KAW w imieniu Katowickich Inwestycji. Oznacza to, iż jeszcze przez co najmniej dwa miesiące toaleta będzie nieczynna. Czekamy na odpowiedź, czy w tym czasie będzie już możliwe korzystanie z półpodziemnych pojemników na odpady, co zakończyłoby śmietnikowy chaos na Tylnej Mariackiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Tylnej Mariackiej przez cały czas mogą stać kontenery na odpady. Wspólnota została pominięta

Toaleta jest automatyczna i płatna. W obiekcie znajdują się trzy kabiny – damska, męska i dla osób niepełnosprawnych. Ponadto toaleta jest wyposażona w opuszczany przewijak dla niemowląt. Obok drzwi znajduje się urządzenie do płatności. Za skorzystanie z toalety będzie można zapłacic kartą zbliżeniową, telefonem lub monetami.

Zaprojektowanie oraz budowa toalet i zespołu pojemników kosztowało 1 230 000 zł brutto, czyli prawie pół miliona więcej niż planowano.

Idź do oryginalnego materiału