Trening Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w Samostrzelu za nami!

1 dzień temu

W sobotę 20 czerwca 2026 roku podczas pikniku zorganizowanego przez Sołectwo i Stowarzyszenie Wioska Hrabiny Samostrzel, Ochotnicza Straż Pożarna w Sadkach przeprowadziła Trening Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Uczestnicy treningu zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie, m.in.:

  • ocenę przytomności i oddechu,
  • ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
  • resuscytację krążeniowo-oddechową,
  • użycie AED,
  • tamowanie masywnego krwotoku,
  • podstawowe działania do czasu przybycia służb ratowniczych.

Trening został przeprowadzony w sposób profesjonalny. Dziękujemy Strażakom i organizatorom, a także osobom biorącym udział w treningu za zaangażowanie.

#AkademiaOliocKujPom #BezpieczneKujawskoPomorskie

UG w Sadkach

Idź do oryginalnego materiału