Triumf Etiopczyków w 16. PKO Poznań Półmaratonie! Zaskakujące wyniki i entuzjazm na mecie

5 miesięcy temu

Nieoczekiwany Zwycięzca

Debebe Tereda z Etiopii, mający zaledwie 22 lata, wyprzedził faworytów i zdobył pierwsze miejsce z czasem 1:01:37. “To była nieoczekiwana wygrana, nie byłem na liście głównych pretendentów do zwycięstwa,” mówił Tereda po biegu. Drugie miejsce zajął Kenijczyk Vincent Kibet, a podium uzupełnił kolejny Kenijczyk, Elvis Tabarach.

Dominacja w konkurencji kobiet

Wśród kobiet najlepsza okazała się 24-letnia Meskerem Moges z Etiopii, która uzyskała czas 1:09:19. Moges wyraziła zadowolenie z wyniku, mówiąc, iż poprawa swojego czasu z zeszłorocznego półmaratonu w Madrycie była dla niej dużym osiągnięciem. Na drugim miejscu uplasowała się Daniel Molla również z Etiopii, a trzecie miejsce zajęła Kenijka Judith Kiyeng.

Polski akcent

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się Krzysztof Szymanowski z Kościana, który zajął 12. miejsce wśród mężczyzn. Wśród kobiet najlepsza z Polek, Sylwia Ślęzak z Częstochowy, zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Optymizm Organizatorów

Łukasz Miadziołko, dyrektor maratonu, nie krył zadowolenia z poziomu i przebiegu wydarzenia. “Jesteśmy dumni, iż nasz półmaraton jest jednym z najszybszych w tej części Europy. Cieszymy się z rosnącej liczby uczestników oraz z entuzjazmu kibiców, których wsparcie jest nieocenione,” powiedział Miadziołko.

Półmaraton przyciągnął nie tylko elity biegaczy, ale i amatorów z całej Polski oraz gości z zagranicy, co sprawia, iż Poznań na jedno popołudnie stał się europejskim centrum biegowym. Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje i obiecują jeszcze więcej emocji.