Triumf Krzykowskiego w Grand Prix. Pogorzelski wicemistrzem

4 miesięcy temu

Dobiegła końca tegoroczna edycja Grand Prix w tenisie stołowym o puchar dyrektora Mławskiej Hali Sportowej. Główne trofeum zgarnął po raz pierwszy w historii imprezy Szymon Krzykowski. Jego prymat nie podlegał żadnej dyskusji.

Cykl składał się z pięciu turniejów. Na inaugurację wygrał mławianin Mirosław Krajewski. Potem pałeczkę na dobre przejął wspominany na wstępie tenisista. Działdowianin okazał się najlepszy w dwóch kolejnych zawodach. Dzięki temu wysunął się na dobre na czoło klasyfikacji generalnej. Nie oddał eksponowanego miejsca już do końca zmagań. Choć w czwartym turnieju triumfował inny gracz z Działdowa Jakub Gołaszewski.

Krzykowski podsumował kapitalny sezon w sobotę 18 maja. Nie dał żadnych szans konkurentom (na koniec wystartowało 10 zawodników). Wygrał wszystkie spotkania – w ten sposób kompletując turniejowy hat-trick.

Na trzeciej pozycji finiszował w ostatnim rozdaniu Wojciech Pogorzelski. Dzięki temu zakończył cały cykl w glorii wicemistrza. Brązowy krążek Grand Prix przypadł w udziale Miłoszowi Cegielskiemu.

Końcowa klasyfikacja Grand Prix Tenisa Stołowego 2023 / 2024: 1. Szymon Krzykowski, 2. Wojciech Pogorzelski, 3. Miłosz Cegielski

Fot: Mławska Hala Sportowa