Trzy medale duetu Startu Namysłów w ramach mistrzostw Polski

2 miesięcy temu

Zuzanna Kozan triumfowała bowiem w rywalizacji siedmioboistek z wynikiem 5354 punkty, co jest jej rekordem życiowym. A przy tym w ramach tych zmagań była najlepsza w biegach na 100 metrów przez płotki i na 200 m oraz w skoku wzwyż i w skoku w dal. Natomiast na 800 m była trzecia (pełne wyniki TUTAJ).

Zuzanna Kozan. Fot. Materiały klubu

Z kolei jej kolega klubowy Emilian Mikuśkiewicz na podium stawał dwukrotnie. Na drugi jego stopień wszedł po rywalizacji w trójskoku. Tam osiągnął wynik 14.21 m. Po skoku w dal był już szczebel niżej z rezultatem 6.97 m.

Tuż za „pudłem” zakończyła sztafeta AZS-u Politechniki Opolskiej w biegu 4×400 m. Ekipa w składzie Jan Mazur, Wojciech Dzałba, Franciszek Danków i Piotr Ryszka finiszowała na czwartej pozycji z czasem 3:24.99. Do trzecich w zestawieniu przedstawicieli Wawelu Kraków zabrakło im 0.64 sekundy.

W „pierwszej dziesiątce” trzech swoich przedstawicieli miała z kolei Juvenia Głuchołazy. Najlepiej spośród nich wypadł Adam Rydlewski, który zajął szóstą lokatę w biegu na 110 m przez płotki (0.47 sekundy do brązu). Ósmą pozycją na 2000 m z przeszkodami musiała zadowolić się Oliwia Jaworska, a „oczko” niżej w rzucie dyskiem była Lena Jakieła.

Więcej niż dobrze zaprezentował się natomiast „rodzynek” z Chemika Kędzierzyn-Koźle. Łukasz Rinke o którym tu mowa zajął piąte miejsce miejsce w trójskoku, a w skoku w dal był szósty. W tej pierwszej konkurencji do podium zabrakło mu 11 cm, w tej drugiej centymetr mniej.

Z wszystkich klubów z Opolszczyzny w TOP 10 swoją zawodniczkę miał także MOS Opole. Wszak reprezentująca ten team Julia Gawlik finiszowała na 10 pozycji w biegu na 200 m.