Wydarzenie to dostarczyło poznańskim rodzinom wielu ekologicznych atrakcji w duchu recyklingu i zero waste. Na poznaniaków czekały warsztaty tworzenia kwietnych kul, lampionów z materiałów z recyklingu, szycia woreczków wielokrotnego użytku, tworzenia bransoletek z makulatury, malowania na płótnach i lnianych torbach, konkursy, gry planszowe i krzyżówki.
Rodzice i ich dzieci mogli również spróbować swoich sił na Energorowerze, który wyciskał sok pomarańczowy.
Poznaniacy również mogli posłuchać koncertów między innymi Zespołu Folkowego Tytka i grupy „SeniorUki”, której towarzyszyły muzycy Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Zagrał także zespół Arka Noego, a gwiazdą wieczoru był Zakopower.
Tuż przed godz. 18:00 symboliczne klucze do bram Miasta zostały oficjalnie przekazane rodzinie, która reprezentować będzie wszystkie poznańskie familie.
Poznańskie Dni Rodziny 2023 potrwają w tym roku blisko 20 dni. Ich kalendarium to oferta propozycji dla osób w każdym wieku. Od 14 maja do 1 czerwca na mieszkańców Poznania czekać będzie wiele imprez: spektakli, pokazów, warsztatów, wykładów, konferencji, pikników, koncertów, konkursów, zawodów, zajęć sensorycznych, sportowych, edukacyjnych, plastycznych, ćwiczeń, gier i zabaw dla całych rodzin.
Do kalendarium cały czas dołączają nowe wydarzenia, a oferta jest na bieżąco aktualizowana. Szczegóły można znaleźć na stronie: poznan.pl/poznanskiednirodziny.Na czas trwania Poznańskich Dni Rodziny przygotowywana jest także dodatkowa oferta zniżek i rabatów na produkty i usługi realizowane przez wybranych partnerów PDR oraz Karty Dużej Rodziny. Informacje o wszystkich atrakcjach będzie można znaleźć w specjalnie przygotowywanym na tę okazję kalendarium na stronie internetowej poznan.pl/poznanskiednirodziny, a także w wydarzeniu na facebookowym profilu „Czuły Poznań„.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zakopower, warsztaty i spektakle na Poznańskich Dniach Rodziny.