Uczeń klasy VII SP w Biskupicach Zab. Wicemistrzem Polski Młodych Ekonomistów

mikstat.pl 5 dni temu

Ogromnym sukcesem może poszczycić się Tobiasz Biały, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych, który zdobył II miejsce w XX Mistrzostwach Polski Młodych Ekonomistów.

Konkurs zorganizowany był przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej i skierowany do uczniów klas VII i VIII z całej Polski. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Finansowy zawrót głowy, a odpowiedzialne wybory”.

Spośród 54 uczestników z całego kraju, którzy wzięli udział w I etapie Konkursu, Zespół Ekspertów wyłonił 12 uczniów, których zaproszono do udziału w ścisłym Finale. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Tobiasz Biały, który w pierwszym etapie konkursu zdobył drugi najlepszy wynik. Warto tutaj dodać, iż Tobiasz był jedynym uczestnikiem Mistrzostw z województwa wielkopolskiego, którego zaproszono do Finału.

Finał Mistrzostw odbył się w Warszawie w dniach 12-13 czerwca b.r. Podczas Finału Konkursu, zawodnicy pisemnie rozwiązywali zadania konkursowe związane z tematyką Konkursu, która uwzględniała szeroko pojętą wiedzę dotyczącą planowania finansowego, budżetu domowego, produktów i usług finansowych, oszczędzania i inwestowania.

Nasz reprezentant doskonale poradził sobie z konkursowymi pytaniami i zadaniami, dzięki czemu znalazł się na podium konkursu zajmując niezwykle wysokie, II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Ekonomistów!

Zwieńczeniem Konkursu była uroczysta Gala. Prestiż wydarzenia podkreśliła obecność znamienitych gości. W uroczystości wzięli udział m.in.: dr inż. Kazimierz Janiak – Prezes SKEF, Monika Wojciechowska – pełnomocnik Ministra Finansów ds. strategii edukacji finansowej, Maciej Halt – przedstawiciel Kasy Stefczyka oraz Piotr Leśniak reprezentujący Polską Izbę Ubezpieczeń. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęła małżonka Prezydenta RP, pani Marta Nawrocka. Patronat medialny objęli: tygodnik „Sieci”, portale internetowe: wGospodarce.pl i wPolityce.pl oraz telewizja wPolsce24.

Podczas uroczystej Gali organizatorzy ogłosili wyniki i wraz z gośćmi, którzy uświetnili uroczystość swą obecnością, wręczyli nagrody najlepszym młodym ekonomistom w Polsce.

Zaszczytny tytuł Wicemistrza Polski Młodych Ekonomistów, który zdobył Tobiasz nie jest jednak jedyną nagrodą. Za zajęcie II miejsca, poza tytułem, statuetką oraz licznymi atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, Tobiasz otrzymał nagrodę pieniężną: czek o wartości 2.000,00 zł!

Warto tutaj nadmienić, iż cały dwudniowy Finał Mistrzostw był bardzo ciekawie zorganizowany i dostarczył uczestnikom oraz ich opiekunom wiele pozytywnych wrażeń. Poza rozgrywkami konkursowymi, uczestnicy wzięli udział w ciekawych warsztatach „Digital Self: Kim Jesteś w Sieci?” oraz w wykładzie prof. Grażyny Ancyparowicz – byłej członkini Rady Polityki Pieniężnej i doradcy prezesa NBP – na temat historii pieniądza i roli banku centralnego w gospodarce. Wysłuchany z zaciekawieniem wykład obudził w finalistach jeszcze więcej pytań dotyczących inflacji, wagi własnej waluty narodowej i zadań stojących przed Narodowym Bankiem Centralnym. Dopełnieniem całego programu Finału Mistrzostw był cudowny, wieczorny spacer po Warszawie, podczas którego przewodnik z wielkim zaangażowaniem przedstawiał najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na Starym Mieście Warszawy.

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów udowodniły, iż mamy w swoich szeregach uczniów, którzy potrafią odpowiedzialnie zarządzać swoimi budżetami i świadomie stawiają pierwsze kroki w świecie wielkich finansów i nauk ekonomicznych.

Wielkie gratulacje dla Tobiasza!!!

Idź do oryginalnego materiału