Uczennice ze Srogowa Górnego laureatkami wojewódzkiego konkursu w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

1 godzina temu

Uczennice Szkoły Podstawowej w Srogowie Górnym odniosły sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym na komiks poświęcony mediacjom rówieśniczym pn. „Konflikt vs mediacja: ostateczne starcie”. Konkurs został zorganizowany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Praca przygotowana przez młode reprezentantki szkoły została wysoko oceniona przez jury, a uczennice zdobyły III miejsce w rywalizacji. Wyróżnienia otrzymały:

  • Pola Kosiarska (klasa VI),
  • Ania Adamiak (klasa V),
  • Stella Wroniak (klasa V).

Jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić w formie komiksu sposoby pokojowego rozwiązywania konfliktów. Uczennice ze Srogowa Górnego wykazały się dużą dojrzałością i kreatywnością, zwracając uwagę na znaczenie dialogu, współpracy i wzajemnego szacunku.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Podczas gali laureatki odebrały wyróżnienia za swoje osiągnięcia oraz udział w konkursie.

To jednak nie był koniec emocji. Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia uczennice wzięły udział w grze terenowej „Konstytucja Ekspres”. Rywalizacja wymagała nie tylko wiedzy, ale również umiejętności współpracy, spostrzegawczości oraz dobrej kondycji fizycznej. Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Srogowie Górnym zaprezentowały się znakomicie, zajmując II miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz ich opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów.

fot. SP Srogów Górny

Idź do oryginalnego materiału