Uczniowie na podium mistrzostw kraju

2 dni temu
Zawodnicy z naszego regionu odnosili sukcesy w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Szosowym. Adam Palusiński dwukrotnie zdobywał złote medale, a Wiktor Kołodziejczyk został wicemistrzem Polski Mistrzostwa kolejny raz odbywały się na trasach w gminie Raszków. W pierwszym dniu zawodów rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas. W licznej obsadzonej kategorii klas czwartych walkę o złoto stoczyli Adam Palusiński reprezentujący SP Brzeziny i współpracujący z kaliskim trenerem Krzysztofem Perzem oraz Witold Kołodziejczyk , uczeń SP Nr 8 w Kaliszu, na co dzień trenujący w KTK Kalisz. Na trzykilometrowej trasie tytuł mistrza Polski wywalczył Adam, który wyprzedził Witka o blisko 12 sekund. Brąz zdobył Michał Paziewski (SP w Nadarzynie). Bardzo dobrze spisał się Igor Łączkiewicz (SP Koźminek), który w gronie 62 zawodników zajął piątą lokatę, oraz Oskar Wawrzyniak (SP Stawiszyn), który zajął ósme miejsce. W kategorii siódmoklasistów (82 zawodników) siódmy czas uzyskał Fabian Dereszyński z Koźminka.