Udana inauguracja na własnym boisku

golub-cgd.pl 1 miesiąc temu

Miejski Klub Sportowy „Drwęca” Golub-Dobrzyń pokonał w pierwszym meczu, po powrocie na własne boisko, Radzyniankę Radzyń Chełmiński aż 7:3 W sobotę (31 sierpnia) podopieczni trenera Szwarackiego po raz pierwszy od zakończenia remontu stadionu zagrali na własnym boisku mecz ligowy. Przeciwnikiem była drużyna, która w ubiegłym sezonie zwyciężyła rozgrywki klasy B i awansowała do ligi wyżej. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze bowiem w 10. minucie po świetnie rozegranym stałym fragmencie gry wynik otworzył sprowadzony latem Adam Reise. Chwilę później rzut karny wykorzystał najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Marcel Żuławski. Piłkarze Drwęcy kontynuowali ofensywę, czego owocem były kolejne dwie bramki autorstwa Dawida Bociana i Michała Kamińskiego. W 30. minucie było już 4:0. Goście odpowiedzieli Bramką z rzutu karnego chwilę przed przerwą i do szatni Drwęca prowadziła 4:1. W drugiej połowie zawodnicy gospodarzy kontrolowali przebieg meczu, strzelając kolejne bramki autorstwa Radosława Pytla i dwoma Dawida Pawłowskiego. Drużyna z Radzynia odpowiedziała dwoma bramkami zdobytymi w końcówce meczu,