Udana inauguracja nowego sezonu koszykarek KGHM BC Polkowice

2 godzin temu

Kibice koszykówki, którzy w sobotni wieczór szczelnie wypełnili halę przy Dąbrowskiego w Polkowicach nie mogli narzekać na brak emocji. W wielkich derbach Dolnego Śląska, koszykarki KGHM BC pokonały lokalnego rywala – Ślęzę Wrocław – 79:74.

Kibice koszykówki w Polkowicach zacierali ręce, by obejrzeć na żywo derby Dolnego Śląska. Po przegranej w Superpucharze Polski, Pomarańczowe miały moralnego kaca i postanowiły uczynić wszystko, by inauguracja nowego sezonu w rozgrywkach Orlen Basket Ligi Kobiet, wypadła jak najlepiej. Tym bardziej, iż przecież grały we własnej hali, przed własną publicznością, która nie szczędziła gardeł, by kibicować swoim ulubienicom.

Jak przystało na wielkie derby regionu, nikt się nie rozczulał na parkiecie. Walka była niezwykle zacięta i zażarta. Pierwsza kwarta padła łupem Ślęzy, która wygrywała 29:22. W drugich 10 minutach górą były gospodynie wygrywając pewnie 23:14. W trzeciej odsłonie znów triumfowały wrocławianki, ale w ostatniej „ćwiartce”, gospodynie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrały ostatecznie 79:74.