Ulice Filadelfii nie będą należały już tylko do Bruce Springsteena…

1 tydzień temu

Srebrny i dwa brązowe medale wywalczył 19-letni Bartosz Loter podczas pływackich mistrzostw Polski na długim basenie w Lublinie.

Pływak UKP Unii Oświęcim rodem z Cieszyna stawał na podium w kategorii młodzieżowców.

Dla Bartosza Lotera był to debiut po zakończeniu wieku juniora. Teraz rywalizował już wśród seniorów, gdzie także rozdaje się medale w grupie młodzieżowców (19-23 lata).

Zawodnik UKP Unii zdobył młodzieżowe srebro na sprinterskim dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W rywalizacji seniorów był czwarty i do brązowego krążka w kategorii open zabrakło zaledwie 0,3 sekundy. Przy okazji ustanowił nowy rekord życiowy – 28,71 sek.

Dwa pozostałe medale w brązowym kolorze Bartosz Loter wywalczył na 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Z kolei wśród seniorów na obu tych dystansach był szósty. Na „setkę” uzyskał wynik 1.04,15, zaś na dystansie o połowę dłuższym finiszował z czasem 2.19,11.

Zawodnik UKP Unii przez dwa najbliższe miesiące będzie jeszcze trenował i startował w Polsce. Później obiera kurs na amerykańską Filadelfię. Tam ma łączyć zawodowe pływanie ze studiami na Uniwersytecie Drexela.

A w wolnym czasie będzie oczywiście przechadzał się słynnymi ulicami Filadelfii o których śpiewa Bruce Springsteen w genialnym kawałku „Streets of Philadelphia”.