W Starostwie Powiatowym w Brzesku podpisano umowy dotacyjne i wręczono pamiątkowe tabliczki dla inwestycji dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród nich znalazło się zadanie obejmujące remont jednej z dróg gminnych w Dąbrówce, której modernizacja rusza już jutro.
Wydarzenie odbyło się z udziałem I Wicewojewody Małopolskiej Elżbiety Achinger. Gminę Rzezawa reprezentowali Wójt Zbigniew Biernat oraz Skarbnik Magdalena Zięba-Kołodziej.
Dzięki pozyskanemu wsparciu, które pokryje połowę wartości inwestycji, już jutro rozpocznie się remont drogi gminnej nr 580345K w Dąbrówce. Modernizacja obejmie odcinek o długości 480 metrów. Wykonawcą inwestycji będzie firma „BUD–DRÓG” z Przyborowa.
Przeprowadzone prace poprawią stan nawierzchni oraz komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania drogi przez mieszkańców i kierowców.
Za otrzymane wsparcie Samorząd Gminy Rzezawa dziękuje Wojewodzie Małopolskiemu Krzysztofowi Janowi Klęczarowi, I Wicewojewodzie Małopolskiej Elżbiecie Achinger, Wiceministrowi Infrastruktury Stanisławowi Bukowcowi oraz Dyrektorowi Biura Wojewody Łukaszowi Krzysztofikowi.
—








![Z fosą, ale bez oświetlenia. Kierowca wskazuje na problemy z nowym parkingiem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-18.jpg)




