Unia Oświęcim nie do zatrzymania! Zwycięstwo mimo absencji trenera – sensacyjny wynik

oswiecimonline.pl 3 godzin temu

Ósme zwycięstwo w tym sezonie zanotowali hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, którzy w meczu 8. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonali na własnym lodzie EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 3:1. Mimo braku Nika Zupančiča, który z powodu choroby nie mógł poprowadzić drużyny, Unia pod wodzą Krzysztofa Majkowskiego zagrała pewny i solidny mecz, kontynuując swoją zwycięską serię.

Przebieg meczu

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy już w 18. minucie objęli prowadzenie. Roman Diukow otworzył wynik spotkania, wykorzystując dobre podanie od Daniela Olssona Trkulji, a Unia mogła cieszyć się prowadzeniem 1:0 po pierwszej tercji.

Zaraz po przerwie, w 21. minucie, Ville Heikkinen po asystach Henry’ego Karjalainena i Erika Ahopelto podwyższył na 2:0, czym dodatkowo zmotywował swoją drużynę do dalszej ofensywy. Goście z Zagłębia Sosnowiec nie zamierzali jednak się poddawać i w 38. minucie Damian Tyczyński, po podaniu Matthew Sozanskiego i Romana Szturca, zdobył kontaktowego gola w przewadze liczebnej, zmniejszając stratę do 2:1.

Ostatecznie jednak to Unia przypieczętowała swoje zwycięstwo w trzeciej tercji. W 47. minucie Daniel Olsson Trkulja, po świetnym rozegraniu z Samem Marklundem i Carlem Ackeredem, ustalił wynik spotkania na 3:1, zapewniając gospodarzom pełną pulę punktów.

Kontrola nad grą

Mimo wyrównanej gry, o czym świadczy liczba oddanych strzałów (23 przez Unię, 30 przez Zagłębie), gospodarze przez większą część spotkania kontrolowali przebieg meczu. Zagłębie Sosnowiec, mimo kilku dobrych okazji, nie było w stanie przełamać defensywy Unii i pokonać dobrze dysponowanego bramkarza, co pozwoliło oświęcimianom utrzymać przewagę do końca.

Statystyki meczu:

• Strzały: 23 (Unia) – 30 (Zagłębie)
  • Minuty karne: 12 (Unia) – 4 (Zagłębie)
  • Widzów: 1500

Bramki:

• 1:0 Roman Diukow – Daniel Olsson Trkulja (18:34, 4/4)
  • 2:0 Ville Heikkinen – Henry Karjalainen, Erik Ahopelto (21:20)
  • 2:1 Damian Tyczyński – Matthew Sozanski, Roman Szturc (38:24, 5/3)
  • 3:1 Daniel Olsson Trkulja – Sam Marklund, Carl Ackered (47:25)

Sędziowie:

• Główni: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak
  • Liniowi: Michał Kłosiński, Maciej Byczkowski

Podsumowanie

Unia Oświęcim, mimo absencji głównego trenera, zagrała solidnie i skutecznie, co pozwoliło im sięgnąć po kolejne zwycięstwo w TAURON Hokej Lidze. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego dobrze wykorzystali swoje szanse, a defensywa spisała się na medal, ograniczając ofensywne poczynania Zagłębia Sosnowiec. Teraz przed Oświęcimianami kolejne wyzwania, a zwycięstwo to umacnia ich pozycję w górnej części tabeli.

Zagłębie Sosnowiec z pewnością będzie musiało przeanalizować swoje błędy i skupić się na poprawie skuteczności, zwłaszcza w grze w równowadze, aby lepiej prezentować się w nadchodzących spotkaniach.