Unia Swarzędz ma trzech nowych mistrzów Polski!

2 tygodni temu

W zawodach wystartowało 162 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Unię Swarzędz reprezentowała bardzo mocna ekipa, która wypadła fantastycznie, zdobywając aż 5 medali, w tym trzy złote medale i tytuły mistrzów Polski! Patryk Remlein – w kategorii do 48 kg – wygrał zdecydowanie wszystkie swoje pojedynki. Był faworytem i nie zawiódł. Pokonał kolejno: Szymona Zająca (Radom), Wiktora Piotrowicza (Lidzbark Warmiński) oraz – w finale – Huberta Słomiana (Lubsko). Z kolei Patryk Krobski w kategorii do 51 kg – jako jedyny zawodnik – obronił tytuł Mistrza Polski z roku 2023 z Koszalina. Wygrał wszystkie swoje walki przez przewagę techniczną, nie tracąc w zawodach ani jednego punktu. Pokonał kolejno: Kordiana Świniarskiego (Pabianice), Adama Twardocha (Ruda Śląska), Antoniego Pankowskiego (Gorzów Wlkp.) i w finale Leona Rudnika (Miastko). Natomiast Michał Kałużny – w kategorii do 71 kg – pokonał w finale Noe Wolskiego z Kartuz i także wywalczył złoto. Kolejno pokonał: Damiana Kaciniela (Żary), Alana Boguckiego (Swarzędz), Alana Walerczaka (Radom). Wicemistrzem Polski został z kolei Oliwier Białasik w kategorii do 45kga, brązowym medalistą w kategorii do 55kg Hubert Żak. Unici mieli jeszcze dwie szanse medalowe w kategorii do 92kg. Mateusz Tomelka oraz Mateusz Wierzbiński przegrali swoje pojedynki, walcząc jednak do samego końca i zostawiając serce na macie. Jest to historyczny wynik Unii! Gratulujemy zawodnikom, ich rodzicom, a także trenerom: Piotrowi Leonarczykowi i Norbertowi Nogajowi.