Unia Swarzędz w półfinale Pucharu Polski!

Mecz rozpoczął się od przewagi Unitów, przez pierwsze 20 minut gra toczyła się pod dyktando swarzędzkiej drużyny. W późniejszej części pierwszej odsłony spotkania rywal doszedł do głosu i także stworzył kilka okazji. Po 45 minutach było jednak 0:0. Druga połowa to wyraźna przewaga Unii. Swarzędzanie stworzyli kilka stuprocentowych okazji, a drużyna Pogonii potrafiła zagrozić nam jedynie podczas stałych fragmentów i strzałami z dystansu. Zwycięskiego gola udało się jednak zdobyć dopiero pod koniec spotkania. W 86. minucie bramkę strzałem głową, po precyzyjnym dośrodkowaniu Boruckiego strzelił Łukasz Spławski.

Unia Swarzędz jest już w półfinale Pucharu Polski, a naszym kolejnym rywalem w tych rozgrywkach będzie Kotwica Kórnik, która wyeliminowała Ostrovię Ostrów Wielkopolski (3:1). W drugim półfinale zagrają Polonia Środa Wielkopolska i Victoria Września. Mecze odbędą się 8 maja br.