Rekordowe upały prognozowane na niedzielę sprawiły, iż pod znakiem zapytania stanęły mecze żużlowe w Polsce, szczególnie ten zaplanowany w Ostrowie na godzinę 15:00. Ostateczne decyzje zapadną w piątek. W środę natomiast w Poznaniu ścigali się młodzi żużlowcy. Niestety, Ostrowianie tym razem bez awansu do finału.
"W związku z prognozowanymi upałami, Ekstraliga Żużlowa do piątku podejmie decyzję dotyczącą godzin rozegrania niedzielnych meczów lub innych rozwiązań organizacyjnych. Powyższe dotyczy meczów PGE Ekstraligi i METALKAS 2. Ekstraligi" - poinformował organ zarządzającymi rozgrywkami.
W niedzielę o 15 :00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie zaplanowany jest mecz 10.rundy Metalkas 2.Ekstraligi pomiędzy Moonfin Magnusem Ostrów a Polonią Piła. Prognozy pogody mówię o 38 stopniach Celsjusza. Rozgrywanie meczu żużlowego o 15:00 przy takich temperaturach byłoby nie tylko absurdem, ale niebezpieczeństwem zarówno dla sportowców, ich motocykli, których silniki mogą wybuchać, a także dla publiczności. Miejmy nadzieję, iż Ekstraliga Żużlowa zmieni godzinę rozegrania tego meczu. Na komunikat trzeba jeszcze poczekać.
Tymczasem w środę w Poznaniu odbyła się jedna z eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W ostatnich latach w tej rywalizacji ostrowski klub zdobył kilka medali. Ostatni - brązowy, przed rokiem. Teraz sukcesu nie powtórzy. Paweł Sitek, Nikodem Łuczak i Filip Seniuk uzbierali zaledwie 16 punktów i zajęli dopiero piąte miejsce. Awans wywalczyły ekstraligowe ekipy z Gorzowa i Częstochowy.
na fot.: Rekordowe upały mogą być niebezpieczne nie tylko dla żużlowców, ale także kibiców, którzy na słońcu spędzą co najmniej 2-2,5 godziny.
Autor:














![Bartłomiej Bołądź - najlepsze akcje w meczu Polska - Belgia [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYUE1RH44A4O4-C461.jpg)


![Najlepsze akcje biało-czerwonych w meczu z Belgią [WIDEO]](https://i.iplsc.com/-/000MYTK1TRA767KA-C461.jpg)