Prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawiają złudzeń – przed nami naprawdę gorące dni. Wydane dzisiaj w południe przez IMGW ostrzeżenie drugiego stopnia mówi, iż czeka nas temperatura maksymalna w dzień od 30 do 33 st. C. Co gorsza słupek rtęci na termometrach może utrzymać się powyżej 30 stopni za dnia aż do poniedziałku.