Usunięto awarie. Mieszkańcy Niedrzwicy Dużej z dostępem do wody

2 godzin temu

Awaria hydroforni w Niedrzwicy Dużej została usunięta. Mieszkańcy mają dostęp do wody – informuje samorząd.

– „Usterka wywołana przeciążeniem sieci została zlikwidowana już po kilku godzinach. (…) Wszystkie pompy pracują w tej chwili na maksymalnym poziomie wydajności, a sieć wodociągowa jest sukcesywnie napełniana, by woda jak najszybciej dotarła do każdego gospodarstwa domowego z odpowiednim ciśnieniem” – czytamy w komunikacie urzędu gminy na Facebooku.

Samorząd apeluje jednak do mieszkańców, aby oszczędzali wodę – wstrzymali się z podlewaniem trawników, ogródków czy napełnianiem przydomowych basenów.

– Z powodu trwających, ekstremalnych upałów system przez cały czas działa pod ogromnym obciążeniem – informuje gmina.

Do awarii doszło wczoraj (27.06) wieczorem z powodu ekstremalnych upałów i rekordowego zużycia wody.

TSpi / opr. AKos

Fot. pixabay.com

Idź do oryginalnego materiału