Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla naszego regionu. – Temperatura maksymalna wyniesie od 29°C do 31°C, zaś minimalna w nocy od 16°C do 18°C. Temperatura maksymalna przekraczająca 30°C utrzyma się co najmniej do poniedziałku – przestrzegają synoptycy.
Najwyższe wartości spodziewane są w godzinach popołudniowych. W wielu miejscach utrzymają się warunki sprzyjające silnemu obciążeniu organizmu.
Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa:
regularnie pijcie wodę,
ograniczajcie przebywanie na słońcu między południem a późnym popołudniem,
chrońcie głowę i stosujcie ochronę przeciwsłoneczną,
nigdy nie zostawiajcie dzieci ani zwierząt w zaparkowanych samochodach.
!!! Podczas upałów nie zapominajmy o zwierzętach. Jak chronić zwierzęta przypomina Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Upały a dobrostan zwierząt – jak chronić zwierzęta przed wysokimi temperaturami.
Komunikat dotyczący zachowania ostrożności w okresie podwyższonych temperatur












