Vega złota, Vega srebrna i Vega podwójnie brązowa

3 miesięcy temu

Poznaliśmy najlepsze zespoły Podkarpacia w siatkówce plażowej kobiet w kategorii młodziczek, juniorek młodszych i juniorek na rok 2024. W każdej kategorii medale zdobywały pary Vegi MOSiR Stalowa Wola.

W Krośnie na obiektach tamtejszego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o medale mistrzostw województwa podkarpackiego walczyły młodziczki. Turniej, w którym wystąpiło 30 zespołów, zdominowały siatkarki ze Stalowej Woli.

Lena Dębowska (z lewej) i Zuzanna Drabik

Lena Dębowska i Zuzia Drabik wywalczyły złote, a Kasia Mierzwa i Zuzia Cielepak brązowe medale. Miejsce czwarte zajęły: Maja Węglińska i Laura Krawiec, piąte: Milena Latawiec i Michalina Kuchno z UKS Zaleszany, szóste: Ola Sołtys i Amelka Rejzerewicz. Ponadto w turnieju udział wzięły również inne pary Vegi: Zuzia Chudzik/Amelka Kołodziej, Natalka Tutak/Lila Oracz, Madzia Kołodziej/Hania Kołodziejczyk, Amelka Kowalska/Emilka Janiec.
– Było gorąco, była walka, był płacz i wielka euforia – mówią trenerzy naszych zespołów, Mirosław Sroka i Grzegorz Mierzwa. – Dziewczyny sprawiły nam wielką frajdę, były niesamowite, grały siatkówkę skuteczną, a przy tym bardzo ładną dla oka.

Zuzanna Cielepak (z lewej) i Katarzyna Mierzwa

Obydwa zespoły młodziczek Vegi awansowały do półfinałów MP, które odbędą się w Poznaniu. Na podium zespoły Vegi rozdzieliły siatkarki z Jasła, a na miejscach 7-8 znalazły się pary z Krosna.
Wcześniej o tytuł najlepszej drużyny województwa walczyły w Błażowej juniorki młodsze. Na najniższym stopniu podium stanęły: Zuzanna Iskra i Wiktoria Kruczek. Mistrzostwo zdobyły: Klaudia Bobowska i Anna Szczepanik, a wicemistrzostwo: Liwia Sanecka i Manoline Antiga. Obydwie pary z MKS V LO Developres Rzeszów.

Zuzanna Iskra (na pierwszym planie) i Wiktoria Kruczek

Jak poszło pozostałym duetem Vegi: Na miejscu piątym ukończyły turniej, Lena Dębowska i Zuzanna Drabik, na szóstym Katarzyna Mierzwa i Zuzanna Cielepak, siódmym Aleksandra Sołtys i Amelia Rejzerewicz, na miejscach 9-12. zostały sklasyfikowane: Amelia Wargala i Alicja Kaczyńska, Michalina Kuchno i Milena Latawiec, Emilia Kusińska i Anna Tokarczyk, a na 13-15. miejscu: Magdalena Kołodziej i Hanna Kołodziejczyk, Zuzanna Chudzik i Laura Krawiec oraz Natalia Tutak i Amelia Kołodziej.
W ostatnią niedzielę, 16 czerwca, także w Błażowej, do rywalizacji przystąpiły juniorki. I także w tym turnieju Wiktoria Kruczek i Zuzanna Iskra stanęły na podium. Teraz jeden stopień wyżej. Wywalczyły „srebro”. W finale przegrały z parą Developresu Rzeszów, Aleksandrą Mytych/Weroniką Kwoką. Miejsce trzecie zajęły: Martyna Cabaj i Wiktoria Szwed – także MKS V LO Developres.
Trzy najlepsze drużyny mistrzostw awansowały do półfinałów MP juniorek, które odbędą się w Toruniu.