W Białej Rawskiej trwa II Sztafeta Morsowa (foto)

lowicz24.eu 2 miesięcy temu
W sobotę 2 grudnia o godzinie 10:00 w Białej Rawskiej rozpoczęła się 2. edycja 24-godzinnej Sztafety Morsów. Podczas tegorocznej edycji amatorom zimnej wody towarzyszyć będzie jednak wiele dodatkowych atrakcji. Wejście pierwszej grupy morsów do wody, poprzedzone było jednak wykładem dotyczącym obcowania z zimnem, który wygłosił rekordzista Guinnessa - Łukasza Szpunara. Warto tutaj zaznaczyć, iż przesiedział on w wodzie z lodem o temperaturze zbliżonej do 0st. aż 4 godziny i 2 minuty.
W trzonie sztafety znajduje się 8 grup i aż 47 osób, którzy zostali podzieleni na 6 grup, które w swoich „okienkach czasowych” będą wchodzić do zimnej wody. Do zabawy mógł przyłączyć się jednak każdy, gdyż wystarczyło tylko wejść do wody, bądź przyjść i kibicować swoim znajomym bądź członkom rodziny.
Kolejnym gościem wydarzenia jest Kasia Wilk – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, doświadczona morserka.
II Sztafeta Morsowa w Białej Rawskiej jest połączona ze zbiórką funduszy na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków. Jest to placówka dla dzieci cierpiących na nowotwory, a mieści się w gminie Zaleszany. Przez cały czas trwania sztafety będzie można wesprzeć tę zbiórkę
Idź do oryginalnego materiału