W Biegu „Pokój i Dobro” pomagali Oliwii

1 godzina temu
Zdjęcie: W Biegu „Pokój i Dobro” pomagali Oliwii


Za nami bieg charytatywny „Pokój i Dobro”, który po raz trzynasty zorganizowało Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. 20 czerwca miała miejsce impreza, która na stałe zapisała się w kalendarzu wydarzeń w mieście. Obok biegu odbył się festyn rodzinny Kapucynalia w ogrodzie Braci Kapucynów.
Na festynie przygotowano konkursy, dogoterapię, malowanie twarzy, paintball, kiermasz ciast, atrakcje czytelnicze z biblioteką miejską, pokaz pierwszej pomocy, występy tancerzy z LOK. W trakcie festynu odbyła się inauguracja questu „Śladami Kapucyńskimi w Lubartowie”, którego pomysłodawcą jest Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu.
Jak co roku wręczono wyróżnienia i nagrodę Pax et Bonum instytucjom i firmom zaangażowanym społecznie. Wyróżnienia trafiły do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza, firmy Intergraf, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, firmy Rachoń Wafle sp. z o.o., firmy Szczygiełek. Natomiast nagrodę otrzymało Zgromadzenie Sióstr Felicjanek w Jadwinowie.
W biegu „Pokój i Dobro” wzięło udział ponad 120 zawodników, którzy przebiegli dystans 10 km. W tym roku organizatorzy wspierali 8- letnią Oliwkę Mazur. Dziewczynka od pierwszych chwil swojego życia walczy z niepełnosprawnością wynikającą z wrodzonych wad genetycznych. To one skutkują opóźnionym rozwojem psychoruchowym, padaczką, brakiem mowy, zaburzeniami żywienia, uszkodzeniem wzroku oraz wadami ośrodkowego układu nerwowego. Oliwka walczy również z chorobami współistniejącymi, które w znacznym stopniu wpływają na jej rozwój. Żeby mogła funkcjonować potrzebuje stałego leczenia i rehabilitacji. Wpisowe z biegu oraz środki zebrane podczas festynu będą przekazane na leczenie dziewczynki. Pierwszy na mecie był Mateusz Krzysztoń. Puchary i dyplomy wręczali biegaczom burmistrz Krzysztof Paśnik oraz gwardian Wojciech Gwiazda.
Wyniki biegu:
Kategorie wiekowe:
Kobiety – 16 +: Eliza Wołowik, 30 +: Małgorzata Staszek, 40 +: Renata Rejmak, 50 +: Barbara Wróbel, 60 +: Joanna Wierchołek
Mężczyźni – 16 +: Bartłomiej Obodziński, 30 +: Andrzej Górny, 40 +: Łukasz Wójcik, 50 +: Marek Prokop, 60 +: Adam Zbiciak, 70 +: Wojciech Wenerski
Kobiety Lubartów: I miejsce- Martyna Dejnecka, II miejsce -Kinga Zbiciak, III miejsce- Małgorzata Staszek,
Mężczyźni Lubartów: I miejsce – Bartłomiej Obodziński, II miejsce- Marcin Wronowski, III miejsce -Jakub Trykacz
Kategoria Open Kobiety
I miejsce -Martyna Dejnecka, II miejsce- Kinga Zbiciak, III miejsce- Katarzyna Nowak, IV miejsce- Agata Wójcik, V miejsce -Anna Żukowska
Kategoria Open Mężczyźni
I miejsce- Mateusz Krzysztoń, II miejsce – Paweł Mazurek, III miejsce- Kamil Woźniak, IV miejsce- Piotr Maciejewski, V miejsce- Łukasz Bielak
Najstarszy zawodnik – Wojciech Wenerski
Udział we wszystkich 13 biegach -Paweł Talma i Maciej Rycek
Kategoria Małżeństwa: I miejsce – Barbara i Krzysztof Wróbel, II miejsce – Monika i Marek Danił, III miejsce – Barbara i Marcin Dziedzic.
Sylwia Cichoń
Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku

Idź do oryginalnego materiału